Neredeyse hiçbir uygulama son yıllarda TikTok kadar heyecanlanmadı. Ancak portaldaki tüm videolar tüm kullanıcılar için uygun değildir. Bu nedenle TikTok, görüntülenen içeriği etkileyen iki yeni araç sunuyor.

TikTok şu anda sayıyor dünya çapında bir milyardan fazla kullanıcı. Video hizmetinin başarılı olduğu inkar edilemez. Çok çeşitli kullanıcılar, çok çeşitli konularda kısa klipler yükler. Ama hepsini görmek istemiyorsun ya da görmelisin. Bu nedenle TikTok, istenmeyen ve uygunsuz içerik üzerindeki kontrolü iyileştirmek için yaş kilidi gibi yeni özellikler sunuyor. Önümüzdeki haftalarda hizmet, kelimeleri veya hashtag’leri kara listeye alma seçeneğini de sunacak. Şirket şimdi bunu açıkladı.

Bu, bu hashtag’lerle etiketlenen videoların uygulama ana sayfasında (Sizin İçin) ve Aşağıdaki özet akışında görünmesini engeller. Videolar zaten “İlginç değil” olarak işaretlenebilir. Ancak bu, yalnızca aynı kullanıcı tarafından oluşturulan diğer videoların atlandığı anlamına gelir.

Ayrıca Okuyun: TikTok Nedir? Uygulama basitçe açıkladı

Yaklaşan bir başka yenilik de TikTok’taki yaş sınırı: İçeriği daha genç bir kitleye uygunluğuna göre sınıflandırmayı amaçlayan yeni bir sistem. Bir video “yetişkinlere uygun veya karmaşık temalar” ve “genç izleyiciler için çok korkutucu veya yoğun olabilecek kurgusal sahneler” içeriyorsa, gençler içeriği izleyemez. TikTok’un yaş kilidi, 18 yaşın altındaki gönderileri engelliyor.

Çok genç olan TikTok kullanıcıları yalnızca şu mesajı görecek: “Gönderi mevcut değil. Bu gönderide yaş kısıtlaması var.” TikTok’a göre yaş kısıtlaması henüz tam olarak geliştirilmedi, ancak yine de önümüzdeki birkaç hafta içinde “ilk sürüm” olarak faaliyete geçmesi gerekiyor.

TikTok’a kaydolan herkes doğum tarihini girmelidir. Minimum kullanım yaşı 13’tür. Ebeveynler uygulamayı akıllı telefonlarına kendileri yüklerlerse, mod Çocuğunu TikTok’ta takip etmek için etkinleştirin.

kaynakgenel-25