Naughty Dog’u düşündüğünüzde, Neil Druckmann ve Amy Hennig gibi süperstar yaratıcılar akla geliyor, ancak stüdyonun başarısına neredeyse bu kadar katkıda bulunan birçok isim var. Bu isimlerden biri Josh ScherrUncharted serisindeki hemen hemen her girişte, özellikle Uncharted 4’ten itibaren (diğerleriyle birlikte) yazan. Ayrıca Uncharted 3’e kadar Naughty Dog’un ara sahnelerinin baş animatörü ve yönetmeniydi ve The Last of Us Part II’nin hem yazımında hem de tasarımında yoğun bir şekilde yer aldı.

Eh, bugün Scherr 21 yıl sonra Naughty Dog’dan ayrıldığını duyurdu ve bunun ne olduğunu söylemese de “yeni bir şeylerin zamanı” olduğunu söyledi…

“Çocukken video oyunları yapmak benim hobimdi. Bırakın Naughty Dog gibi bir stüdyoda, onları yaşamak için yapmayı asla hayal etmemiştim. Geçen hafta, 21 yıl ve 10 oyundan sonra veda ettim. köpek kulübesindeki arkadaşlarıma ve c̶o̶l̶l̶i̶e̶s̶ iş arkadaşlarıma.

Yıllar boyunca tüm harika iş arkadaşlarıma: İlhamınız, desteğiniz ve güveniniz için çok minnettarım. Hatalarıma katlandığın, hatalarımı bağışladığın ve bana gelişme fırsatı verdiğin için teşekkür ederim. O 21 yılı unutulmaz kılan sizlersiniz. Eğlendik.

Dogs’u çok özleyeceğim ama bir noktada, önceden çok az şey bilen bir Naughty Dog oyunu oynayacağım. Ve inanılmaz şeyler pişiriyorlar. Cidden, hazır değilsin. Bence? Bir patlama oldu, ama şimdi yeni bir şey zamanı. Daha fazlası yakında.”

Scherr ikinci TLOU üzerinde çalışırken, görünüşe göre asıl tutkusu ve odak noktası Uncharted serisiydi, bu yüzden serinin Naughty Dog’daki belirsiz geleceği düşünüldüğünde, ayrılması belki de o kadar şaşırtıcı değil.

Scherr’in nereye gittiğine gelince, şu anda sadece tahmin edebiliriz. Resmi olarak açıklanmamasına rağmen, Sony’nin, bazılarının yeni bir Uncharted veya Uncharted yan ürünü olduğunu iddia ettiği bir AAA aksiyon-macera oyunu üzerinde çalışan “gizli” yeni bir San Diego stüdyosuna sahip olduğu biliniyor. Ancak bu sadece bir söylenti ve Scherr “yeni bir şey” yaptığını söylüyor. Belki bu, eski işbirlikçisi Amy Hennig’in yeni stüdyosunda Star Wars oyununu yapmasına yardımcı olabilir, ama yine de sadece spekülasyon.

Naughty Dog, The Last of Us Part I’i (PS3 oyununun tam bir versiyonu) 2 Eylül’de PS5’te yayınlayacak. ND’nin tek oyunculu oyunları kadar büyük olduğu söylenen The Last of Us çok oyunculu projesi de yapım aşamasında. .

Bu yazıda bahsedilen ürünler

genel-17