Twitter, hissedarları gözden geçirilmiş vekil dosyalamada Elon Musk'a satışı onaylamaya çağırıyor

Mikro blog sitesi Twitter’ın yönetim kurulu oybirliğiyle hissedarlarının teknoloji milyarderini onaylamak için oy kullanmasını önerdi elon musk44 milyar dolarlık şirketin satın alınması.

Twitter, bir vekil dosyalamasında şunları söyledi: Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (sn) Cuma günü, Nisan ayı sonlarında yapılan orijinal satın alma planını kabul etme önerisini oylamak için hissedarları belirtilmeyen bir tarihte özel bir toplantıya katılmaya davet ettiğini bildirdi. CNBC.

“Sayın Başkan ile üzerinde anlaşılan fiyat ve şartlarda birleşmeyi kapatmaya kararlıyız. Misk,” şirket dosyalamada sözlerine yer verildi.

Özel toplantıda vereceğiniz oyun, birleşmeyi tamamlayabilmemiz için kritik öneme sahip” dedi.

Twitter, yatırımcılara, satın alma fiyatının, Musk’ın şirketteki hissesini açıklamadan önce hisse senedinin işlem gördüğü yere göre %38’lik bir primi temsil ettiğini hatırlattı. O zamandan beri dramatik bir şekilde düştü ve Cuma günü üzerinde anlaşılan anlaşma fiyatının yüzde 30 altında olan 37.74 dolardan kapandı.

Musk, geçen hafta Twitter’ın botlar hakkında istenen verileri sağlamadığını ve platformda ne kadar öne çıktıklarını iddia ettikten sonra anlaşmayı sonlandırdığını söyledi.

Mikro blog sitesi, birleşme anlaşmasını uygulamak için Musk’a dava açarak yanıt verdi.

Yakın tarihli bir rapor, Twitter avukatlarının Wachtell, Lipton, Rosen ve Katz Musk, hukuk bürosuna evrakları dosyaladıktan sonra hukuk firmaları uzun soluklu bir mahkeme savaşına hazırlanıyorlardı. ABD Özel Güvenlik Görevlisi satın alma anlaşmasından çıkmak için.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9