Video konferans toplantıları, özellikle tele-çalışmanın demokratikleşmesinden bu yana şirketlerin yaşamını noktalıyor. Bazıları sonsuza kadar devam eder ve davet edilen tüm ortak çalışanların bulunmasını gerektirmez. Ayrıca herkesin büyük miktarda bilgiyi yazması, ezberlemesi, biçimlendirmesi ve sonra paylaşması gerekir. Oldukça uzun olduğu ortaya çıkan bir süreç.

Basitleştirmek için, dahil olmak üzere çeşitli araçlar vardır. tl;dv. Bu uzantı, kayıt, deşifre ve çeviri işlevleri sayesinde toplantıları eşzamansız olarak takip etmenize veya gözden geçirmenize olanak tanır.

Aynı kategoride

AI sayesinde bu araç, düzgün sosyal medya gönderileri oluşturmanıza olanak tanır

Toplantılarınızın önemli anlarını kaydedin ve paylaşın

Her şeyden önce, uzantının tüm cihazlara yüklenebileceği belirtilmelidir, ancak Zoom için şu an için yalnızca macOS’ta kullanılabilir. İstediğinizi seçtikten sonra, Google Chrome’da bir davetiyenin bağlantısını açmanız gerekir.

tl;dv'de bulunan yirmi dilin resmitl;dv'de bulunan yirmi dilin resmi

Transkriptleri çevirmek için yirmi dil desteklenir. Örnek: tl;dv.

tl;dv entegrasyonlarının gösterimi, burada gevşekliktl;dv entegrasyonlarının gösterimi, burada gevşeklik

Slack, tl;dv’nin entegrasyonlarından biridir. Örnek: tl;dv.

Daha sonra toplantınızı kaydedebilirsiniz. Ekranın sol alt köşesindeki küçük mavi başlık, kaydı yönetmenize olanak tanır. Videoyu durdurmak için üzerine tıklamanız yeterli. Kayıt yüksek kalitededir ve tl;dv tarafından oluşturulan içerik kitaplığında bulunabilir.

Videonun yalnızca öne çıkan kısımlarını saklamak mümkündür. Bunu yapmak için iki olasılık vardır. Birincisi, küçük araç çubuğunu açmak ve oraya, örneğin, ekip bu temayı ele almaya başladığında “Ağustos Pazarlama Projesi” yazmaktır. Bu sayede kaydı izleyen iş arkadaşları, toplantının kendileriyle ilgili kısmına erişebilecekler. Bunu video kaydedildikten sonra da yapmak mümkündür. YouTube’da olduğu gibi, önemli anları işaretlemek yeterlidir. Bu, görüntüleme sırasında değerli zamandan tasarruf sağlar.

Otomatik olarak bir transkript oluşturulur. Bu, muhataplarınızın sözlerini yazıya dökmek için saatler harcamaktan kaçınır. Konuşma Fransızcaysa ve müşterinize İngilizce bir rapor göndermek istiyorsanız, tl;dv belgenin çevirisini halleder. Şu anda, İspanyolca, Almanca ve Vietnamca dahil olmak üzere yirmiden fazla dil desteklenmektedir.

İster kayıt ister deşifre olsun, her içerik tek bir tıklamayla indirilebilir ve e-posta, mesaj, Slack ile gönderilebilir… Araç ayrıca HubSpot, Notion veya Google Docs ile entegre olur.

Araç, ekiplerin toplantılarda harcanan zamanı azaltmasına yardımcı olmayı ve aynı zamanda dünyanın dört bir yanında çalışanların hiçbir önemli noktayı kaçırmamalarını sağlamayı amaçlıyor. İşe alım ve işe alım süreçleri için de kullanışlıdır.genel-16