Destiny’nin arkasındaki geliştirici Bungie, artık resmi olarak PlayStation Studios ailesinin bir parçası. Sony ilk olarak Ocak ayında Bungie’yi satın alma niyetini açıkladı, 3,6 milyar dolarlık devasa satın alma resmi olarak tamamlandı.

PlayStation Studios’un başkanı Hermen Hulst bunu söyledi.

“Bungie’ye her zaman hayran olmuşumdur.‘nin iddialı, çığır açan oyunları ve yaratıcılığa, zanaata ve topluluğa odaklanıyorlar. Pete Parsons ile daha fazla zaman geçirmek için sabırsızlanıyorumJason Jones ve ekibi, birlikte SIE, PlayStation Studios ve Bungie için cesur bir rota çizerken.”

CEO Bungie, Pete Parsons da düşüncelerini paylaştı.

“PlayStation ile bu benzeri görülmemiş ortaklık büyük, cesur bir adımdır. Maceramızın bir sonraki aşaması için daha heyecanlı olamazdım. Vizyonumuz, Bungie’yi eğlence endüstrisindeki herkesin çalışabileceği en iyi yer haline getirmektir – ekibimiz, oyuncularımız ve evimiz dediğimiz topluluklar için yaratıcı ve teknik mükemmellik merkezi.”

Bu duyuru, Sony’nin Jade Raymond’s Haven Studios’u satın alma işlemini resmen kapattığının geçen haftaki duyurusunun ardından geldi. CEO Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, Bungie’nin satın alınmasının, güçlü çok platformlu, canlı hizmet oyunları yaratmalarına yardımcı olacağını söyledi. Ayrıca hayranların yakında daha fazla satın alma beklemesini önerdi, bu yüzden bizi izlemeye devam edin!

Kaynak: heyecan

oyun-6