Kedi siberpunk oyunu Stray yakında burada olacak ve geliştirici Blue Twelve Studios, Steam’de en çok istenen oyunun kedi yıldızının aslında Murtaugh adlı gerçek hayattaki bir serseri – Sokak kedisine ilham veren sokak kedisine dayandığını ortaya koyuyor.

Lafı fazla uzatmadan, işte sokak zencefil kedisi Murtaugh. göre PlayStation blog yazısı ekipten, “Fransa’nın Montpellier kenti yakınlarındaki sokaklarda bir arabanın altında bulundu.” Stüdyo kurucu ortakları Viv ve Koola şimdi ona bakıyor ve Stray’in baş kediciğinin görünümü için “büyük bir ilham kaynağı”.

Ekip, “özellikle kedi sahipleri için gerçekten inandırıcı hissettiren” bir kedi kahramanı yaratmak istedi ve oyunu yaparken “bir kedinin sevimliliğini, aynı zamanda canlılığını ve oyunculuğunu yakalamayı” amaçladı.

Yapımdaki diğer kayda değer kediler arasında “genel genel başkan komutanı direktör subayı” Jun ve animatörlerin gerçekçi sıçramalar ve koşular oluşturmasına yardımcı olan tüysüz Sphynx kedisi Oscar yer alıyor. Blue Twelve, “Bütün geliştirme sırasında burnumuzun dibinde gerçek kedilerin olması elbette birçok yönden son derece yardımcı oldu,” diye ekliyor.

19 Temmuz’da piyasaya sürülecek olan başıboş sürümler PC’nize ulaştığında bir ödül verip veremeyeceğinizi anlamanız için sistem gereksinimleri burada.oyun-2