Sims 4’ün en son genişleme paketi “Lise Yılları” 28 Temmuz’da çıkıyor, ancak aynı zamanda başta yeni cinsel yönelim seçenekleri olmak üzere çeşitli özelliklerle ücretsiz bir güncelleme alıyor.

The Sims, tarihi boyunca birçok LGBTQIA+ insanı için bir sığınak oldu ve bu yılın başlarında, pazarlamada yoğun bir şekilde yer alan queer bir çiftle “Düğün Hikayeleri” genişlemesinin yüzü oldular. Ülkenin gey karşıtı yasaları nedeniyle Rusya’daki genişlemeyi satmama kararı -hızla tersine çevrildi- üzerinde tartışmalar olsa da, genişlemeyi Mayıs ayında zamirlerin eklendiği bir güncelleme izledi.

Bu adımların her biri, Sim’lerinin aynası aracılığıyla kendilerini öğrenmek için sayısız saat harcayanları, Lise Yıllarının tasarım lideri SimGuruJessica’nın elde ettiği bir şeyi yeniden onaylıyor. Üzerinde Sims 4 tasarım blogu (yeni sekmede açılır)yeni Cinsel Yönelim özelliği ve geliştirme ekibinin aldıkları kararlara nasıl ulaştığı hakkında derinlemesine konuştular: “Özgünlük, bunun gibi özelliklerle ilgili olarak sıklıkla gündeme gelen bir nokta ve haklı olarak da öyle… Ekibin birçok üyesi , ben de dahil, LGBTQIA+ topluluğunun bir parçasıyız. Bununla birlikte, ekipteki her birimiz yaşanmış deneyimlerin yalnızca dar bir dilimini temsil ediyor. Bu nedenle GLAAD ve It Gets Better Projesi ile kapsamlı bir şekilde çalıştık. Bu özelliğe topluluğa saygı duyan ve onu yücelten bir şekilde nasıl yaklaşılacağına dair mümkün olan en geniş bakış açısını yakaladık.”

Sims 4'teki yeni cinsel yönelim menüsü

(Resim kredisi: EA)

Cinsel Yönelim özelliği, Sim’inizin romantik ve cinsel çekimlerini birkaç eksende ayarlamanıza olanak tanır. Birincisi, Sim’inizin çekici olduğu kişidir, bu da onların çekici olmadıkları biriyle romantik etkileşimlerini otomatik olarak reddetmelerini sağlar – ve sistem bir çek gerektirmediğinden, onların aromantik olduğunu kolayca gösterebilirsiniz. Bu arada, Sim’inizin cinsel yöneliminin oyun yoluyla değişip değişmediğini kontrol edebilirsiniz; bu, tercihlerini kilitleyecek veya bazen hayatta olduğu gibi zaman içinde gelişmesine izin verecektir.oyun-3