Takımadalar 2022’nin yoğun bir parçası olarak, Ulusal Teknoloji Girişimi’nin (NTI) basın servisi medyaya, bu yılın sonuna kadar Rusya’nın en büyük kargo uçağı filolarından birini alacağını söyledi.2022’nin sonuna kadar Rusya, uzun mesafelerde 100 kilograma kadar kargo ve koli teslim etmek için 35 insansız helikopterden oluşan dünyanın en büyük kargo UAS filolarından birine sahip olacak.“, – dedi NTI temsilcileri.

Aviatelecominvest Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Andrey Potemkin, Gazprom Neft-Supply ile halihazırda bir sözleşme olduğunu belirtti. Ayrıca yakında Rusya Federasyonu’nda filoyu geliştirecek ve dronları tek bir hava sahasına entegre edecek bir şirketin görüneceğini söyledi. Ayrıca Potemkin, şirketin tamamen yerli ve yabancı bileşen ve bileşenlerden bağımsız olacağını belirtti.

Genel olarak, işbirliği 10’dan fazla Rus teknoloji şirketinin katılımını sağlıyor. Şirket, insansız hava lojistiği için yeni bir pazarın oluşmasında “lokomotif” görevi görecek.“, – dedi Potemkin.

Daha önce Rusya’da, Lada Priora’dan motorlu bir ağır kargo uçağı geliştirildi.genel-22