Capcom’un 2019 Resident Evil 2 Remake satışları, şirketin korku oyununun dünya çapında satılan 10 milyon birimi aştığını duyurmasıyla önemli bir kilometre taşını kırdı. Orijinal 1998 klasiği Resident Evil 2’nin baştan sona yeniden tasavvuru, atmosfer duygusu ve Bay X’in her zaman var olan tehdidiyle karşılaşmanın gerilimi nedeniyle büyük beğeni topladı.

Bu haberle birlikte Resident Evil 2 Remake, 31 Mart itibarıyla 10.8 milyonluk etkileyici bir satışla Capcom’un tüm zamanların en çok satan ikinci oyunu olan Resident Evil 7’yi kapatmaya devam ediyor. Sadece Monster Hunter: World onu gölgede bırakıyor – şu anda satılan toplam 18 milyon adet olarak listeleniyor Capcom’un ‘platin başlıkları’ listesi.

Seri, bir bütün olarak, en yeni girişi Resident Evil Village’ı Mayıs ayında serinin bugüne kadarki en hızlı satan oyunu olarak etiketleyen Capcom için iyi performans göstermeye devam ediyor. Şirket ayrıca oyunun devam eden başarısının nedeninin bir parçası olarak “dijital satışlardan yararlanan esnek fiyatlandırma stratejisinden” bahsediyor.

Son zamanlarda, Resident Evil 2’nin PC sürümünü yükseltmeyi amaçlayan bir yama, oyunun minimum sistem gereksinimlerini yükselttiğinde ve yol boyunca mod uyumluluğunu bozduğunda geri tepti. Capcom nihayetinde bu değişikliği geri alarak insanların orijinal DirectX 11 sürümü ile yeni DirectX 12 güncellemesi arasında seçim yapmasına izin verdi.

Zombi oyununa hala ışın izlemeli ışık enjekte etmekten hoşlanıyorsanız, bir mod teknolojiyi gerçekten güzel bir şekilde uygular. Ya da belki de iri yarı tiran Bay X’i daha da korkunç bir şeyle değiştirmek için modların gücünü kullanmayı tercih edersiniz.oyun-2