Dünyanın en popüler NFT alım, satım ve ticaret platformu OpenSea, 14 Temmuz’da çalışanlarının %20’sinin işten çıkarıldığını duyurdu. Hareket, kripto para birimi endüstrisi bir kripto kışına girerken ve sektördeki birçok şirket mücadele ederken geliyor.

Beşte bir daha az personel

OpenSea’nin başkanı ve CEO’su Devin Finzer, Slack’te çalışanlarına gönderdiği mesajı bir tweet’te sundu. ” Ekibimizin boyutunu yaklaşık %20 oranında küçültmek için inanılmaz üzücü ve zor bir karar aldık. Bugün birçok arkadaşımıza ve OpenSea ekip üyelerine veda ediyoruz. “, o yazdı. Binaen TechCrunchAmerikan şirketinin bu işten çıkarma dalgasından sonra 230 çalışanı olması gerekir.

Aynı kategoride

Avrupa Komisyonu binasının cephesi

Amazon isteksizce Avrupa’daki antitröst soruşturmalarını sona erdirmek için harekete geçti

NFT değişim platformunun lideri, insanların gemiyi terk etmeye zorlandığını belirtiyor ” özenle tedavi edilecektir. Onlara cömert kıdem tazminatı paketleri, 2023’e kadar sağlık sigortası ve henüz üst sınırına ulaşmamış olanlar için hızlandırılmış stok hakedişi sunacağız. “. Teşekkür edilen kişi daha kolay iş bulmasına yardımcı olma hakkına da sahip olacaktır.

Zor bir sektör

Kripto para endüstrisi, kripto kışı olarak adlandırılan bir durgunluk dönemine giriyor. Stabilcoin TerraUSD ve desteklediği kripto para birimi Luna’nın çöküşünden sonra, piyasadaki dijital varlıklar değerlerinin önemli ölçüde eridiğini gördü. O zamandan beri, birçok piyasa oyuncusu zorluklarla karşılaştı.

Bu, Haziran ortasında faaliyetlerini dondurduktan sonra 13 Temmuz’da iflas ilan eden bir kripto para birimi değişim platformu olan Celsius’un durumudur. Aynı dönemde, tanınmış bir kripto para borsası olan Coinbase, bitcoin fiyatı geçen Kasım ayında 58.000 avrodan bugün 20.000 avroya 3 düşerek 1.100 çalışanını işten çıkarmaya hazırlanıyordu.

OpenSea ile ilgili olarak, Devin Finzer ekiplerine güven vermeye çalışıyor. ” Daha önce bir kış geçirdik ve bu şirketi kripto para birimlerinin döngüsel ve dolayısıyla istikrarsız olduğunu bilerek kurduk. “, mesajında ​​açıkladı. Ona göre, bu işten çıkarmalar şirketin 5 yıla kadar ekonomik baskıya dayanmasına izin verecek. Ancak Ocak ayında OpenSea 300 milyon dolarlık risk sermayesi fonu topladı ve bunları 90 yeni çalışanı işe almak ve platformun yaratıcıları için bir fon finanse etmek için kullanmayı planladı.

Son yıllarda kripto para birimlerine yönelik coşku, bu pazara özgü bir ekosistemin ortaya çıkmasını teşvik etti. Nisan ayından bu yana dijital varlıkların değeri üzerinde güçlü bir etkisi olan çöküş, bu nedenle sektördeki şirketlerin finansal sağlığını zora soktu.genel-16