Microsoft’un Windows için yeni bir geliştirme programına geçtiği bildiriliyor. Şirketin geleneksel üç yıllık döngüsüne geri dönmesi bekleniyor, bu da bir sonraki ana sürümün 2024’te piyasaya sürülebileceği anlamına gelebilir. Şirket, mevcut adlandırma eğilimine bağlı kalmayı seçerse bu sürüm Windows 12 olabilir. rapora. Microsoft’un ayrıca Windows’un mevcut sürümü için yeni özellikler yayınlamayı ikiye katlaması bekleniyor. Şirket geçtiğimiz günlerde, Eylül veya Ekim aylarında gelmesi beklenen Windows 11 için 22H2 güncellemesini tamamladı.

göre bildiri Windows Central tarafından, Microsoft’un 2024’te Windows’un bir sonraki ana sürümünü (Windows 12 olduğuna inanılıyor) yayınlaması bekleniyor. Şirketin, bu yeni programı benimsemek için ‘Sun Valley 3’ kod adlı Windows 11’in planlanan 2023 sürümünü rafa kaldırdığı bildiriliyor. . Yalnızca bir yıl önce Microsoft, Windows 11 için önemli bir özellik güncellemesi yayınlamayı planladığını açıklamıştı. Rapora göre artık Windows’un ana sürümlerini her üç yılda bir göndermeyi planlıyor.

Büyük sürümler arasında Microsoft, muhtemelen Windows’un en son sürümü için özelliklerin kullanıma sunulmasını artırmayı planlıyor. Yakında piyasaya sürülecek olan Windows 11 sürüm 22H2 (Sun Valley 2) ile başlayarak, yılda dört-beş defaya kadar yeni özellikler sunacağı söyleniyor. Daha önce, çoğu Microsoft geliştirme ekibinin yeni özellikleri ortaya çıkarmak için yıllık sürümün yayınlanmasını beklemek zorunda olduğu bildiriliyor. Ancak şimdi, bu ekiplerin bu özellikleri daha erken ortaya çıkarması bekleniyor. Microsoft, bu ‘Anlar’ yaklaşımını bu yılın başlarında, Görev Çubuğu iyileştirmelerini diğer birçok özellikle bir araya getirdiğinde test etti. Şimdi, ‘Sun Valley 2’ için daha önce bahsedilen ‘Moments’ güncellemesi olarak, hurdaya çıkarıldığı iddia edilen ‘Sun Valley 3’ten birkaç yeni özelliği getirmesi bekleniyor.

Windows’un 2024 sürümü hakkında pek bir şey bilinmiyor. Geliştiricilerin bu sürümü ‘Next Valley’ istemcisi olarak adlandırdıkları söyleniyor. Microsoft, bu sürümün varlığını resmi olarak doğrulamamıştır.


Bu hafta Gadgets 360 podcast’i Orbital’de, Microsoft Windows 11 donanımı için bir vizyon belirlerken Surface Pro 8, Go 3, Duo 2 ve Laptop Studio’yu tartışıyoruz. yörünge mevcuttur Spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’ler, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

11 GB RAM, 5.000 mAh Pil ile Tecno Spark 9, 18 Temmuz’da Hindistan’da Piyasaya Sürülecek

genel-8