Deyan Dimitrov, isteğe bağlı çamaşırhane ve kuru temizleme hizmeti olan Laundryheap’in kurucusu ve CEO’sudur.

Dimitrov, 2014 yılında Londra merkezli şirketi, mevcut çamaşır yıkama seçeneklerinin eksikliğinden ilk elden hayal kırıklığı yaşadıktan sonra kurdu.

Şirket, müşterilerin bir akıllı telefon uygulaması kullanarak çamaşır toplama planlamasına olanak tanıyor ve kuryeler, kıyafetleri bir akıllı telefon aracılığıyla alıyor. kargo bisikleti.

çamaşır yığını şu anda Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Asya’yı kapsayan 11 ülkede faaliyet göstermektedir. Mart 2021’de 2,5 milyon sterlinlik bir A Serisi turda olmak üzere 6 milyon sterlinin biraz altında fon topladı.

Bu haftanın Kurucu Beş Soru-Cevap bölümünde Dimitrov, önyükleme ile gelen fırsatları, Laundryheap’in sürdürülebilirliği nasıl benimsediğini ve edtech konusunda neden heyecanlı olduğunu açıklıyor.

1. İlk kez bir kurucuya ne tür bir finansman tavsiyesi verirsiniz?

Deyan Dimitrov: İşletmenizi önyüklemenin gücünü göz ardı etmeyin. Başlangıç ​​kurucularının dış sermayeyi artırmaları için çok fazla beklenti olsa da, önyükleme, size iş modelinizi denemeniz ve ürün pazarının uyumunu yakalamanız için daha fazla fırsat verebilir.

Bizim yaptığımız buydu ve pek çok stratejik ödül getirdi. Bu aynı zamanda VC yatırımını doğru zamanda ve kendi şartlarınıza göre seçebileceğiniz anlamına gelir.

2. Sürdürülebilirlik iş süreçlerinizi nasıl değiştirdi?

GG: Ekibimiz, iş ve sürdürülebilirliğin el ele gidebileceğine kesinlikle inanıyor – bu nedenle son birkaç yıldır süreçlerimizi olabildiğince çevre dostu hale getirmeye kararlıyız.

Geçen yıl, şehir merkezlerinde gezinme konusunda hızlı ve verimli olduklarını kanıtlamış olan geniş bir eko-bisiklet filosunu operasyonlarımıza dahil ettik. Ayrıca, sera gazı emisyonlarını azaltmak için teslimat rotalarını esasen düzene sokan sürücülerimiz için ‘yeşil rotalar’ oluşturduk.

3. İşyerinde çeşitliliği teşvik etmenin en iyi yolu nedir?

GG: İşletmenizde, çeşitliliğin değerini tam olarak anlayan ve bunu işyerinizde aktif olarak teşvik eden liderlere sahip olmak önemlidir – iyi kültür en baştan belirlenir ve daha sonra her düzeyde yetkilendirilen personel aracılığıyla yerleştirilir. Güvenli ve kabul gören bir şirket kültürü oluşturmak istiyorsanız ekibinizde farklı bakış açılarına ve seslere sahip olmak şarttır.

Çok sayıda ülkede faaliyet gösteriyoruz ve bu nedenle, çeşitliliği her biçimiyle barındıran çalışma uygulamaları oluşturmak çok önemli. İşe alma, finans, pazarlama gibi her karar verildiğinde odanın etrafına bakın.

Oda, faaliyet gösterdiğiniz pazarların toplumlarını veya topluluklarını yansıtıyor mu? Değilse, odaya yeni insanlar getirin!

4. Kendinizle ilgili, insanların şaşırtıcı bulabileceği bir gerçek nedir?

GG: Aslında lisanslı bir helikopter pilotu olmak için eğitimimi tamamladım!

5. Kendi sektörünüz dışında, bozulmaya hazır bir sektör nedir?

GG: Edtech’in göz önünde bulundurulması gereken biri olduğunu düşünüyorum. Sanal öğrenme, pandeminin başlangıcında pratik olarak ön plana çıktı, ancak henüz tam potansiyeline ulaşmadı.

Son birkaç yılda bu sektördeki yeni kurulan şirketlerin sayısında büyük bir artış oldu ve yeni işletmelerin hibrit fiziksel ve sanal öğrenme modelleri oluşturmak için en son teknolojiyi nasıl kullanmaya devam edeceğini görmekle ilgileniyorum.

Founder in Five – Birleşik Krallık’taki yenilikçi startup’ların, ölçek büyütmelerin, tek boynuzlu atların ve halka açık teknoloji şirketlerinin arkasındaki girişimcilerin yer aldığı bir UKTN Soru-Cevap serisi her Cuma yayınlanıyor.genel-11