Analist Ming-Chi Kuo, dağıtımcılar, perakendeciler ve hatta yeni akıllı telefonların piyasaya çıkmasını dört gözle bekleyen yüzücüler de dahil olmak üzere Çinli kanalların yaklaşmakta olan Apple iPhone 14 serisi hakkında iyimser olduğunu doğruladı.

Bu pazar durumunun ilginç nedenlerinden birini de dile getiren Ming-Chi Kuo, “iPhone 14 serisine olan talebin iPhone 13 serisine olan talebi aşmasını bekliyorlar” dedi. Ming-Chi Kuo, bunun, Huawei’nin 5G akıllı telefon pazarından çıktıktan sonra Apple’ın Çin’deki üst düzey akıllı telefon segmentine hakim olmaya başlamasından kaynaklanabileceğine inanıyor.Huawei, ABD yaptırımları nedeniyle pazar payını keskin bir şekilde kaybetmeye başladığında, analistler Samsung, Xiaomi, Vivo, Oppo ve diğer Çinli akıllı telefon üreticilerinin bundan faydalanabileceğini tahmin ettiler. Ancak asıl faydalanıcının Apple olduğu ortaya çıktı.

Son zamanlarda, Huawei’nin tüketici işi başkanı Yu Chengdong, şirketin akıllı telefon satışlarının düştüğünü söyledi. Devam eden ABD yaptırımları ve malzeme eksikliği nedeniyle Huawei, yeni 5G akıllı telefonları piyasaya süremiyor. Yu Chengdong ayrıca, “5G’de dünya lideri olan Huawei, 5G çağında 4G cep telefonu satan tek üreticidir, bu kendi içinde bir şaka gibi geliyor” dedi.

Ayrıca, ABD yaptırımları olmasaydı, Huawei ve Apple’ın dünyadaki ana cep telefonu üreticileri olacağını açıkça belirtti.

Apple’ın tedarikçilere iPhone 14 serisinin ilk satışlarının iPhone 13 serisinin satışlarından daha fazla satacağını söylediği söyleniyor.Yine de iPhone 13 serisinin sevkiyatları bu Temmuz’da geçen aynı döneme göre %33 artışla iPhone 13’e olan talep devam ediyor. yıl..genel-22