Sensor Tower, 2022’nin ikinci yarısında tüketici davranışı araştırmasının bir parçası olarak en çok kullanılan sosyal ağların sıralamasını yayınladı. Moderatör Blogu. Rapora göre günlük ortalama 95 dakikalık kullanım süresiyle TikTok ilk sırada geliyor. Çinli şirket ByteDance’in uygulaması, Amerikan makamları tarafından önerilen yasağa rağmen Instagram gibi sektördeki diğer devleri geride bırakıyor.

TikTok doğru yolda biri

TikTok, 2016’daki lansmanından bugüne kadar meteorik bir yükseliş yaşadı. Kısa video paylaşım ağı sayesinde en çok indirilen sosyal platformlar arasında ilk 5’e entegre olmayı başaran uygulama, lider konumunu teyit ediyor.

Aynı kategoride

meta logosu

Meta ilk insan hakları raporunu açıkladı

2022 yılında “ TikTok’un katılım performansı istisnai bir seviyeye ulaştı Sensör Kulesi’nden gelen son rapor dedi. Sosyal ağ kullanıcılarının uygulamada bir buçuk saatten fazla zaman harcadıkları araştırmayı doğruluyor. Bu, Instagram ve Facebook’ta harcanan günlük sürenin neredeyse iki katı, 49 dakika 51 dakika.

Belge ayrıca, uygulamaların açılması ile günlük kullanım süreleri arasında bir nüansı da ortaya çıkarıyor. Günlük ziyaret oranına göre, TikTok (%29 kullanıcı ile) Instagram’ı (%39 kullanıcı ile) geride bırakıyor.

Meydan okunabilecek bir üstünlük

TikTok Amerika Birleşik Devletleri’nde çok popüler. Sensor Tower raporu, ABD’li kullanıcıların “ 2022’nin ilk yarısında uygulamaya yaklaşık 322.6 milyon dolar harcadı, bu da yıldan yıla %398’lik bir artış “. Ancak, bu başarı önümüzdeki aylarda hızla kaybolabilir.

Şu anda, Çin sosyal ağı, Amerikan makamları ve onu kişisel veri güvenliği kurallarını ihlal etmekle suçlayan Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından silinmekle tehdit ediliyor.

Bu yazın başlarında, komisyon üyesi Brendan Carr, Apple ve Google’ı bir ihbar mesajıyla uygulamayı mağazalarından kaldırmaya çağırdı.

TikTok, yüzeyde göründüğü gibi değil. Sadece komik videolar veya memler paylaşmak için bir uygulama değil […] TikTok, büyük miktarda kişisel veri toplayan gelişmiş bir gözetim aracı olarak çalışır. “, beyanlarına göre.genel-16