Intel Arc A750

Intel Arc A750
resim: Intel/YouTube

Bu yılın başlarında Arc 3 A380 giriş seviyesi ayrık grafik kartlarını ortaya çıkaran Intel, nihayet merakla beklenen Arc 7 A750 Special Edition GPU’sunun performansını gösterdi. Bugün yayınlanan bir YouTube videosu (aşağıya bakın) bize, söylentilere göre Arc A770’in altına yerleştirilecek bir masaüstü grafik kartı olan Arc 7 A750 Limited Edition’a bir bakış sunuyor. Klipte, Intel’den Ryan Shrout kart oynamayı test ediyor Siberpunk 2077 yüksek grafik ön ayarında 2560 x 1400 çözünürlükte. “Ortalama olarak 60 fps’nin biraz altına” nasıl ulaştığını not ediyor ve kartın Nvidia’nın Geforce RTX 3060’ından nasıl biraz daha iyi performans sağladığını gösteriyor.

Intel Arc A750 Sınırlı Üretim Grafik Kartı Performans Vitrini

Vurgulamama izin verin – doğrudan Intel’den gelen kıyaslamalara bakarsak, A750 Limited Edition, yarış oyunuyla RTX 3060’ı çeşitli başlıklarda 1.06x ile 1.17x arasında geride bırakıyor. F1 2021 En büyük avantajı Team Blue’ya veriyor. Burada kısa bir not: bu küratörlüğünde bir listeydi, bu yüzden her oyunun Arc’ta RTX 3060’takinden daha iyi oynamasını beklemeyin. Aslında Shrout, “Arc’ın performansının değişmeyeceğini” bile kabul ediyor. Bütün oyunlarda böyle görünüyor.”

Bu videodan önce, Intel, kısa bir tanıtım videosunda masaüstü GPU’yu açıklamak dışında Intel Arc A750 Limited Edition hakkında fazla bir şey söylememişti. Son raporlar, A750 Limited Edition’ın 192-bit bellek veri yolunda 24 Xe-Çekirdeği ve 12GB GDDR6 belleğe sahip olduğunu iddia etse de, henüz onaylanmış herhangi bir spesifikasyona sahip değiliz.

Intel, A750 Limited Edition’ı Oyuncular Nexus’u ofis, ilk kez bedende çalışan bir model ortaya koyuyor. 8+6-pin PCIe güç konektörlerine sahip oldukça uzun bir kart olduğunu görebilirsiniz. Ben kadar keşke öyle olsaydı mavikart oldukça çekici, kompakt bir şekil ve temiz estetik ile.

Arc A750 Limited Edition ve Intel’in diğer masaüstü grafik kartlarının yakında piyasaya sürülmesi bekleniyor, ancak son gecikmeler göz önüne alındığında, nefesimi tutmazdım. Bu arada çip üreticisi, Arc hakkında videolar, röportajlar ve bloglar yayınlayacak. özel web sitesi.

Intel çip fiyat artışı

Diğer yandan bir habere göre, Intel çip fiyatlarının bu yıl artacağı bildiriliyor Nikkei raporu. Şirketin amiral gemisi işlemcilerinin yanı sıra Wi-Fi ve bağlantı bileşenleri de dahil olmak üzere diğer yongaların fiyatları artacak.

Intel’in müşterilerine, bu tatil sezonunda muhtemelen yüksek PC ve dizüstü bilgisayar fiyatlarıyla sonuçlanacak fiyat artışlarını anlattığı iddia edildi. Bazı fiyatların enflasyon ve artan malzeme ve işçilik maliyetleri nedeniyle %20’ye kadar artacağı bildiriliyor.

PC talebi, son aylarda önde gelen çip tedarikçisinin olduğu noktaya hızla düştü. TSMC orada diyor bir “yarı iletken tedarik zincirindeki fazla envanter.” GPU fiyatları istikrarlı bir şekilde düşerken, olası bir çip fazlasının PC ve dizüstü bilgisayarların fiyatını düşürmeye yardımcı olmayacağı görülüyor.genel-7