Ocak ayında ücretli abonelik özelliğini test ettikten sonra Instagram, içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanmalarına yardımcı olma olanaklarını genişletmek istiyor. İçinde 14 Temmuz basın açıklamasıMeta grubu, 30’a kadar üyeyi ağırlayabilen özel abone sohbetleri, abonelere ayrılmış Gönderiler ve Makaralar ve özel “Abone Ana Sayfası” sekmesi gibi çeşitli araçları tanıttı.

Abonelerle yeni iletişim araçları

Instagram tarafından kısa süre önce kullanıma sunulan yeni özellikler, 2022’nin başlarında 10 içerik oluşturucuyla test edilen ücretli abonelik aracını zenginleştiriyor. Hatırlatma olarak, bu araç abonelere bir içerik oluşturucuya özel hikayelere veya hayatlara erişmenin bir yolunu sunuyor. Bu yöndeki çabayı sürdürmek için platform, etkileyiciler için ödeme almaları için başka alternatifler ekledi:

  • İçerik oluşturucuların aynı anda 30 aboneyle özel sohbetler başlatmasına olanak tanıyan bir Abone Sohbeti. Instagram, amacın “dengeyi korumak ve aboneleriyle ne zaman ve nasıl bağlantı kurmak istediklerine karar vermek” olduğunu söylüyor.
  • Yalnızca aboneler tarafından görülebilen özel Gönderilerin ve Makaraların (Abone Makaraları, Gönderileri) yayınlanması.
  • İçerik oluşturucu profillerinde görüntülenen bir “abone ana sayfası” sekmesi. Abonelik alan ve özel içeriğe erişim sunan aboneler tarafından görülebilir.
ödeme yapan aboneler için bir Instagram sohbeti

Ödeme yapan abonelere yönelik bir sohbet örneği. Resim: Meta

İçerik oluşturucuların çevrimiçi olarak “hayat kazanmalarını” sağlayın

Instagram, artık “şirket” olarak faaliyet gösteren içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanma politikasını sürdürmek istiyor. ” Eğer bir yaratıcıysanız […] abonelik, sürdürülebilir ve öngörülebilir gelir elde etmenin bir yoludur “Instagram CEO’su Adam Mosseri bir videoda diyor.

Aynı kategoride

elon muskelon musk

Twitter, sosyal ağın ele geçirilmesini zorlamak için Elon Musk’a dava açtı

Şu anda platform, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki on binlerce etkileyiciye abonelik erişimi vermeye devam ediyor. Hatta, hayatlarını kazanmalarına daha iyi yardımcı olmak için mümkün olduğunca çok sayıda içerik oluşturucuya çok çeşitli araçlar sunmayı bile planlıyor.genel-16