Spotify’ın hip-hop çalma listesi “RapCaviar” artık Hulu üzerine yeni bir belgesel dizisi olacak. Spotify’a göre sekiz bölümlük belgesel dizisi “RapCaviar Presents”, Tyler the Creator, Jack Harlow, Megan Thee Stallion, Doja Cat, Saweetie ve Roddy Ricch gibi en iyi hip-hop sanatçılarının hikayeleri aracılığıyla “bugünün en kışkırtıcı sorunlarını” ele almayı hedefliyor.

Gösteri bu yıl Hulu’da başlayacak, ancak kesin bir lansman tarihi sunulmadı.

Çalma listesi ve eşlik eden podcast, Migos, Lil Uzi Vert ve Kyle gibi sanatçıların kariyerlerini başlatmak için lanse edildi. “RapCaviar”da öne çıkan bir parça almak, plak şirketlerinin dikkatini çekmek isteyen yeni ortaya çıkan hip-hop sanatçıları için harika olan milyonlarca akışla sonuçlanabilir.

Müzik belgeselleri, Hulu’nun Mayıs’ta çıkan “Look at Me: XXXTentacion” ve Hulu’nun “Machine Gun Kelly’s Life in Pink” ve “Machine Gun Kelly’s Life in Pink” ile popülaritesinde bir sıçrama gördüğünden, akış devi Hulu ile ortaklık yapmak Spotify için stratejik bir hamle. Untrapped: The Story of Lil Baby” Ağustos ayında Amazon Prime Video’ya geliyor.

Podcast’ten akışlı dokümantasyona giden yol, Hulu’nun podcast’e dönüşen programı “The Dropout”, Apple TV+’ın “WeCrashed” ve NBC’nin Hulu ve Peacock’da yayınlanan “The Thing About Pam” ile geçtiğimiz yıl kârlı olduğunu kanıtladı.

Spotify’ın Netflix’e gelmesiyle ilgili kurgulanmış bir dizi bile var. “Çalma Listesi”, müzik akışı hizmetinin başlangıç ​​hikayesi etrafında dönecek ve bu yıl içinde piyasaya sürülecek. Spotify, bu ayın başlarında Netflix ile birlikte çalışarak 4. sezon 2. cilt için kişiselleştirilmiş bir “Stranger Things” çalma listesi başlattı.

“RapCaviar Presents”, yaratıcı yönetmen olarak da görev yapacak olan Karam Gill tarafından yürütülecek; aynı zamanda dizinin showrunner’ı olacak Steve Rivo; Spotify için gösterinin kreatifini yöneten Carl Chery ve Liz Gateley; ve Sony Pictures Television’ın bir parçası olan The Intellectual Property Corporation’dan (IPC) Eli Holzman ve Aaron Saidman.

Farah X, Karam Gill, Keith McQuirter, Mandon Lovett ve Peter J. Scalettar, bölüm yönetmenleri. Av Accius ve Marcus A. Clarke ortak yapımcı olarak görev yapacak.

RapCaviar çalma listesi Spotify’ın küresel Hip Hop Programlama başkanı Tuma Basa tarafından oluşturuldu ve şirket başına 14 milyondan fazla izleyiciye sahip.

Spotify ile ilgili diğer haberlerde, şirket bu hafta başlarında Wordle’den ilham alan müzik tahmin oyunu Heardle’ı satın aldı.genel-24