Birçok çalışan, seyahat hedefinden uzaktan çalışarak zaman geçirmek amacıyla daha uzun tatillerin rezerve edildiği bir “karma tatil” talep ediyor. İçinde Bu yılın başlarındaki Virgin Media O2 anketiAnkete katılan işçilerin %76’sı, zamanlarını uzatmak için yıllık izinlerine uzaktan çalışma günleri eklemeyi düşündüklerini söyledi.

Soru: Hibrit tatile giden çalışanların riskleri nelerdir?

Optiv’de Geçici CISO ve Ürün, Gelişmiş Tespit ve Müdahale Başkan Yardımcısı John Ayers: Tehdit aktörleri diğer suçlular gibidir – keşif yaparlar ve sosyal medya ticaret zanaatında en iyi keşif aracı haline gelmiştir. Artık iş ile tatil planlarını birleştirmek isteyen çalışanlarla birlikte, bu yalnızca kullanıcılar ve şirketleri için güvenlik risklerini artırdı.

Denizaşırı Roma’ya gitmekten bir örnek alalım. Ziyaret etmek için güzel bir yer ama aynı zamanda çalışmanız da gerekiyor. Birincisi, İnternet bir “beğenmek için beğeni” değildir, yani orada sahip olacağınız erişim türü evde sizinki gibi değildir. Evet, hepimiz COVID’den beri kahve dükkanı ve otel Wi-Fi’sinin kullanılmasının uygun olduğuna inanmaya yönlendirildik – ama değil.

İkincisi, tüm yerler arkadaş canlısı değildir. Çoğu şirket, çalışanların yüksek riskli ülkelerde veya konumlarda veya ABD dışında bağlantı kurmasını önlemek için coğrafi engellemeyi kullanıyor veya zaten uyguluyor olmalıdır. Coğrafi engelleme, bir bölgeden tüm erişimi engellemek ve reddetmek için harika bir araçtır. Günümüzde çoğu CISO’nun verilere erişimi koruması gerekiyor, bu da konuma bağlı olarak cihazlardan erişimi reddetmek anlamına geliyor. MitM’yi (ortadaki adam saldırısı) önlemeye çalışıyorlar. Bu neden önemli? MitM, düşündüğünüz gibi olmayabilecek bir erişim noktası kuran birini işe alır.

Dizüstü bilgisayarı veya mobil cihazı her çalıştırdığınızda ve Amazon’da veya iş e-postanızda oturum açtığınızda, şimdi tüm bu verileri toplayan sahte Wi-Fi bağlantısını kullanarak “hareket halindeki veriler” dediğimiz şeyi uyguluyorsunuz.

Buradaki riskler:

  • Konum. Artık bulunduğunuz yerde reklam yapıyorsunuz.
  • Arama geçmişi.
  • Satın alma. Evet, kullandığınız kredi kartı ele geçirildi. Bundan nasıl kaçınırsınız? Cihazınızı bağlayın ve güvenli bir seçenekle bir İnternet planı edinin. kullandım TEP Kablosuz çünkü her zaman açık olan bir VPN kullanarak nereye gidersem gideyim erişim sağlıyor. Özellikle ülke dışına seyahat etmek için şirketinizle görüşün.

Bu nedenle, bir daha tatile çıkıp şirketinizin e-postasına ve OneDrive’a erişmeye çalıştığınızda şunu unutmayın: Herkese açık Wi-Fi kullanmak bir benzin istasyonunda suşi satın almak gibidir – onu tüketene kadar ne kadar hastalanacağınızı asla bilemezsiniz.siber-1