Haylou PurFree BC01, kemik iletimli kulaklıklardır! Kulaklarınıza tıkaç veya kulak kepçesi takmazsınız, ses sadece kafatası kemikleriniz aracılığıyla iletilir. Avantaj: İşitme kanallarınız boş kalır ve bisiklet sürerken veya yürürken ortam seslerini duymaya devam edebilirsiniz. Kulaklıkların günlük yaşamda ikna edici olup olmadığını uygulamalı olarak okuyabilirsiniz.

NextPit logosu şeffaf arka planda beyaz

SONRAKİçukurtelevizyon

Fiyat ve Stok Durumu

Haylou PurFree BC01, Freear BC01 adı altında çevrimiçi olarak da bulunabilir. Kulaklıkları satın almak istiyorsanız, tedarikçi Aliexpress ile anlaşma öğemizi de takip edebilirsiniz. Haylou PurFree BC01 şu anda orada 100 Euro’dan daha ucuza mal oluyor. Farklı renk veya boyutlarda farklı versiyonları yoktur.

Üretici Haylou bize bu test için bir masraf ödeneği gönderdi. Bunun, bu makalenin içeriği veya editoryal görüş üzerinde hiçbir etkisi olmamıştır.

Tasarım ve konfor

Haylou PurFree BC01, kulaklıklar için alışılmadık bir kullanım rahatlığı sunar. Çünkü Haylou bir halka ile kulağınıza yerleştirilir ve ses üretecini kulak kanalınızın hemen önüne yerleştirin. Kulaklıkların geri kalanı başınızın arkasına oturur. Kulaklıkların özel bir özelliği: Su geçirmezdirler ve manyetik olarak şarj edilirler.

memnun:

 • Su geçirmez
 • Kolay
 • Esnek

Beğenmemek:

 • Kulaklarda kalıcı olarak fark edilir
 • Yatarken veya yaslanırken kayma

Kemik iletimli kulaklıklar olarak PurFree BC01 doğrudan kulağa oturmaz. Bu nedenle kulaklıklar kulaklarınıza braket olarak oturur. Malzeme yumuşak ve cilt dostudur. Ancak 28 gram ağırlığındaki kulaklık, uzun süre takıldıktan sonra bile arka planda kaybolmuyor. Her zaman kafanızda olduğunu fark edersiniz.

Haylou PurFree BC01 Tasarım.

Tasarım fütüristik. / © SonrakiPit

Boyun bandının esnek malzemeye rağmen oldukça sert olması çok daha can sıkıcı. Müzik dinlerken uzanmak veya bir kanepeye yaslanmak isterseniz Haylou kayar ve ses neredeyse tamamen kaybolur. Bisiklet kaskları da başınızın arkasına yapıştığı için çerçeve, bisiklet kaskı takarken rahatsız edici bir faktör haline gelir. Biraz deneme yanılma ile iyi bir pozisyon bulacaksınız.

Bu arada, kontrol üç aracılığıyla çalışır gerçek Düğmeler – sağ kulakta iki ve solda bir çok işlevli düğme. Bu kurulum ile tüm fonksiyonları kontrol edersiniz. Üretici Haylou’nun kapasitif yüzeyler kullanmaması bir nedenden dolayı dahicedir: yüzerken yanlış veri yoktur. Bu ve yüksek su direnci sayesinde Haylou PurFree BC01’i iyi “su kulaklıkları” yapar.

Haylou PurFree BC01 sirenlerinin bir resmi

BC01 sıra dışı bir tasarım sunar. / © SonrakiPit

Teknik olarak üretici, Qualcomm QCC 3044 ses SoC’sine güveniyor.Bluetooth 5.2 ve AptX HD gibi HD Bluetooth codec’lerini destekliyor. Bununla birlikte, kraniyal kemikten iletim, hi-fi sesin faydalarını hissetmeniz için çok kayıptır.

Yazılım ve kolaylık özellikleri

Haylou PurFree BC01, eşlik eden bir uygulama olmadan gelir. Bir kolaylık işlevi olarak, iki cihazı kulaklığa bağlama seçeneği vardır. İşte bu – bu noktada rapor edilecek fazla bir şey yok.

ses kalitesi

Kemik iletimli kulaklıkların sesi, geleneksel kulaklıklarla karşılaştırılamaz. Çünkü ses kafatası kemikleriniz aracılığıyla doğrudan kulağınıza taşınır. Bunun avantajları: Çok az ses kanaması vardır ve kulaklarınız ortam gürültüsünü ve konuşmaları algılayabilir. Dezavantajı: Eh, ses! 😕

memnun:

 • Küçük ses kanaması (veya “Tren sürücüleriniz rahatsız edilmeyecek”)
 • Bisiklet podcast’leri için harika!

Beğenmemek:

 • Bassız ince ses

 • Zamanla baş ağrısına yol açar
 • Birlikte verilen kulaklıklarla ses çok daha iyi olmuyor

Kemik iletimli kulaklıkları deneme şansınız olursa, bunu şu şekilde yapmalısınız: önce müziği açın ve ardından kulaklarınıza takın. Bu, müzik aniden kafanıza aniden girdiği için size belirli bir vay etkisi verir. Ne yazık ki, vay etkisi uzun sürmez, çünkü ses, geleneksel kulaklıklardan önemli ölçüde daha kötüdür.

Haylou PurFree BC01 MFB.

Çok işlevli düğme sol kulaktadır. / © SonrakiPit

İnce bas ve genel olarak oldukça kirli bir ses ile Haylou PurFree BC01, yoğun müzik dinleme seansları sırasında ikna edici değil. Birlikte verilen kulak tıkaçları da bunu değiştirmez. Üretici Haylou, ortam gürültüsünü engellemek için kullanılmasını önerir. Ancak yakından dinlediğinizde ses rahatsız ediyor ve ucuz kulak içi kulaklık almanızı tavsiye ederim.

Ayrıca uzun süre ofiste giymekten başım ağrıdı. Oldukça gürültülü ortamın ve PurFree BC01’in kafama gönderdiği titreşimlerin bir karışımı. Kulaklıkların veya MacBook’umun sistem sesleri, noktalama işaretli ve patlamalı oldukları için özellikle acı vericiydi.

PurFree BC 01'in kulak tıkaçları.

Kulak tıkaçları dahildir! / © SonrakiPit

Bisikletle ilgili güzel deneyimlerim oldu. Bir podcast kulağa doğal geliyordu ve trafiğe yeterince dikkat çekti. Burada sadece kulağa oturan ve sürücüde bir delik bulunan yenilikçi Sony LinkBuds ile daha iyi deneyimler yaşadım.

Pil paketi

Haylou PurFree BC01, sekiz ila on saatlik uzun bir çalışma süresi ile ikna ediyor. Daha sonra hızlı şarj sayesinde 10 dakikada iki saat daha şarj edebilirsiniz. Kulaklıkların tam şarj döngüsü 1,5 saat sürer.

Haylou PurFree BC01'in şarj portu.

Şarj portu tescillidir. / © SonrakiPit

memnun:

 • Sağlam pil ömrü

 • Hızlı şarj

Beğenmemek:

Testte, yaklaşık sekiz saatlik aktif müzik çalma ile üreticinin bilgilerini doğrulayabildim. Jogging yapmadan önce biraz meyve suyuna ihtiyacınız varsa, iki saatlik pil ömrünü sadece 10 dakikada şarj edebilirsiniz. Burada şikayet edecek bir şey yok!

Nihai Karar

Haylou PurFree BC01, inanılmaz derecede kullanışlı kemik iletimli kulaklıklardır. Kulaklıklar, neredeyse hiç ses sızıntısı olmaması ve ortam gürültüsünü doğal ve net bir şekilde duyabilmeniz gibi avantajları tam olarak sunar. PurFree BC01’i hareket halindeyken kesinlikle tavsiye edebilirim.

Ancak, konsantre bir şekilde müzik dinlemek istiyorsanız, alternatif aramalısınız. Çünkü ses karşılaştırılır. Sağ Kulaklıklar, iyi müzik keyfi için çok ince ve belirsiz. Ancak bu, PurFree BC01’de değil, teknolojide bir sorundur. Ne olursa olsun, Haylou’nun eşlik eden bir uygulama sunmaması çok yazık.genel-27