Her FedEx teslimat aracının ve paketinin içeriği, şirket çalışanları için bir gizemdir.  Ne yazık ki, bazen bu, özellikle değerli kargoların kötü muamele gördüğü veya kaybolduğu anlamına gelir.  Yasaklanmış malzeme olan kayıp ceset kalıntılarından şirket sorumlu değildir.

bu FedEx Yardımı Twitter hesabı sadece yardım etmek istiyor. Sonuçta adı geçiyor. Ancak görünüşe göre US FedEx’in resmi müşteri hizmetleri sayfası, ortaya çıkan her durumu yönetecek donanıma sahip değil. Atlanta Journal-Constitution tweet attığında hesabın eksiklikleri ortaya çıktı bir makale Perşembe gecesi geç saatlerde.

“Adamın cesedi, Georgia adli tabip onu FedEx aracılığıyla gönderdikten 3 yıl sonra hala kayıp”, hem yerel haber kaynağının haber başlığını hem de beraberindeki tweet’i okudu. FedEx’in bu sözü, şirketin müşteri hizmetleri hesabından bir tür otomatik yanıtı tetiklemiş gibi görünüyordu. sonra gönderildi: “Bu deneyimi yaşadığınız için gerçekten üzgünüm. Size yardımcı olmaya devam edebilmem için lütfen doğrudan mesaj gönderin. -Gaby.”

Twitter Ekran Görüntüsü

Açıkçası, Atlanta Journal-Constitution, FedEx’in özür dilemesi veya ulaşması gereken kişi değil. Daha iyi bir seçenek, sevdiklerinin kayıp kalıntılarının uzun süreli kaybı ve belirsizliği nedeniyle acı çeken aile olabilir.

Takiben İlk gönderide, Twitter’daki diğer kişiler bunu fark edip şakalar yapınca hesabın yanıtları daha da tuhaflaştı. FedEx Help, her seferinde farklı bir ad listeleyerek ve etkileşimin bağlamına uygun olmayan robotik gibi görünen bir yanıt tweetleyerek yanıt vermeye devam etti.

Kurye bunu Gizmodo’ya onaylamasa da, gözlemlenen davranışına göre FedEx Yardım hesabı neredeyse kesinlikle bir bottur. Bunun yerine, bir e-postada, bir FedEx sözcüsü şöyle yazdı: “Bu tweet’e yanlışlıkla verilen birkaç şirket yanıtını sildik. Hata için özür dileriz ve bu tür bir sorunun tekrar oluşmasını engellemeye kararlıyız.”

Twitter ekran görüntüsü

elon musk şamata bir kenara, botların Twitter’da olmasına izin verilir, belirli koşullar altında. Örneğin, açıkça etiketlenmeleri ve spam yapmamaları amaçlanmıştır. FedEx Yardım botunun bu platform politikalarından herhangi birini doğrudan ihlal edip etmediği açık değildir. Yazı yazarken Twitter, Gizmodo’nun yorum talebine yanıt vermedi.

FedEx Neyi Yanlış Yaptı?

FedEx’in otomatik tweet’leri koşullar göz önüne alındığında biraz rahatsız edici ve kuryenin bir kişinin cesedini içeren bir paketi kaybetmesi yadsınamaz, korkunç bir trajedi. Ancak FedEx’in savunmasında, ceset kalıntılarının kesinlikle hizmetleri aracılığıyla taşınması amaçlanmamıştı.

Atlanta Journal-Constitution’dan:

Tuhaf bölüm de yasayı ihlal etmiş olabilir. İnsan bedenleri geleneksel olarak eyalet hatlarında havayolu ile taşınır. FedEx, insan kalıntıları göndermek için hizmetlerini kullanmanın yasak olduğunu söyledi, bu da kullanım kılavuzunda belirtilen bir gerçek. ABD Posta Servisi, yasal olarak ülke çapında insan cesetlerini taşımaya yetkili tek posta servisidir. ve sonra sadece katı kurallar altında.

Haber kaynağına göre, kayıp cesedin sorumluluğu çoğunlukla Georgia’nın en büyük tıbbi muayene ofisi olan Fulton adli tabipte gibi görünüyor.

Düşüncelerimiz ve endişelerimiz Bay Merriweather’ın ailesiyle birlikte olmaya devam ediyor. Fulton County Adli Tıp Uzmanının ofisine daha fazla soru yöneltilmesini talep ediyoruz. Bu nitelikteki gönderiler FedEx ağı içinde yasaktır.” FedEx sözcüsü yineledi Gizmodo.

Kimin Kalıntıları?

Kayıp kalıntılar, ilk olarak 22 Haziran 2019’da ölü bulunan Jeffrey Merriweather’a ait. Mahkeme belgeleri, Merriweather’ın bir silahlı çatışma sırasında öldürüldüğünü iddia ediyor, ancak kalıntılarının durumu açıklanan neden ve zamanlama ile tam olarak örtüşmüyordu. ölüm. Journal-Constitution’a göre, kaybolduğu ilk rapor edildikten sadece 10 gün sonra, vücudu esasen sadece bir iskeletti ve sadece 34 kilo ağırlığındaydı.

Cesedin gizemli durumu ve ölüm koşulları nedeniyle, Jeffrey Merriweather’ın kalıntıları yerel tıbbi muayene görevlisi tarafından FedEx aracılığıyla ek değerlendirme için 5 Temmuz 2019’da St. Louis’deki bir uzmana gönderildi. Cesedin bulunduğu paket hiçbir zaman ulaşmadı. ve FedEx’in Austell tesisine ulaştıktan kısa bir süre sonra kurye sisteminde izlenemez hale geldi.

Dergi-Anayasa, ailenin üç yıl içinde FedEx veya Fulton tıbbi muayenehanesinden daha fazla bilgi almadığını bildirdi. Ölen kişinin annesi Kathleen Merriweather, “Bu, uyanamayacağınız bir kabus” dedi.

Ayrıca, oğlunun nasıl öldüğünü bilmek istese de, her şeyden çok istediği şeyin “onu yatırabilmek” olduğunu söyledi.

Journal-Constitution’a “Parçalanmış,” dedi. “Ailem gibi.”

15.07.2022, 16:39 ET güncellemesi: Bu gönderi, FedEx’in ek yorumuyla güncellendi.

genel-7