Prestijli Evrim Şampiyonası Serisi dövüş oyunu turnuvasının kısa adı olan Evo, 2019’dan bu yana ilk kez yüz yüze bir etkinlik olacak. Evo, COVID-19 nedeniyle işleri farklı şekilde yapmak zorunda kalan birçok etkinlikten sadece biriydi ve Genel müdür Rick Thiher, yaklaşmakta olan Evo’nun bir kez daha bir kongre merkezinde olmasına rağmen Sınır bu işler artık farklı.

Thiher, “Piyasa, COVID konusunda ara verdiğimiz zamankiyle aynı değil” dedi. “COVID’in şu anda tam olarak geçmemesi, bu ara yeni endişeler, yeni ihtiyaçlar yarattı ve hem işgücü hem de Evo’yu bir araya getirmeye yardımcı olmak için birlikte çalıştığımız endemik turnuva organizatörleri için beklentileri gerçekten yeniden yapılandırdı.”

Thiher’e göre, bu yılki etkinlik için üstesinden gelinmesi gereken pek çok zorluk var. Potansiyel katılımcılar pandemi nedeniyle düzenli olarak etkinliklere gitmiyorlar, bu yüzden bunu planlamamış olabilirler. Bir etkinlik düzenlemenin maliyeti arttı. Ve gösteriye katılmaya yardımcı olan insanların çoğu, başka işler ve aile kurmak gibi şeylere geçti ya da her yıl Evo’ya yardım etme pratiğinden yeni çıktı.

Oyuncular için, Evo deneyiminin nostalji ve beklentiye uygun olmasını sağlamakla ilgilidir. “Yapmaya çalıştığımız şey, Evo’nun 2018 ve 2019’daki deneyimde önemli ve sevilen her şeyi sunduğundan ve hem bu nostaljinin hem de gelecek beklentisinin gerçekten gerçekleştiğinden emin olmak için gerekli tüm şekillerde döndüğünden emin olmak.” dedi Thiher. Bu, katılımcı salonları eklemek ve etkinliğin ana programında yer almayabilecek oyunlar için topluluk turnuvalarına ev sahipliği yapmak gibi bazı küçük ayrıntılara odaklanmak anlamına gelir.

“Bence fandomu keşfetmenin ve yenilemenin tüm bu küçük somut yolları, bir kongreye gitme nedeninizin bir parçası. Sevdiğiniz bir şeye katılacaksanız, orada yaptığınız şeyin bir kısmı bu sevgiyi yeniden onaylamaktır. Biz sadece gerçekten bunu detaylandırmaya çalışıyoruz.”

Evo için çalkantılı birkaç yıl oldu. 2020’de yalnızca çevrimiçi bir etkinlik planlandı, ancak Evo’nun kurucu ortağı ve başkanına karşı cinsel saldırı iddiaları getirildikten sonra iptal edildi. 2021’de etkinlik, Endeavor’dan bir girişim olan Sony ve RTS tarafından, grupların “ortak girişim e-spor ortaklığı” olarak adlandırdıkları şekilde satın alındı ​​ve o Ağustos’ta iki hafta sonu boyunca yalnızca çevrimiçi bir etkinlik gerçekleşti.

Yeni kurumsal mülkiyete rağmen, Thiher, dövüş oyunu topluluğunun istediğini temsil eden bir şey gibi hissettiren bir etkinlik yapmaya kararlıdır. “Bir odada oturuyorum ve evet diyorum ve hayır diyorum ve kendimi şovu inşa ettiğimiz topluluğun aktif bir üyesi olarak görüyorum. Gitmek ya da parçası olmak isteyeceğim bir gösteri inşa ediyormuşuz gibi hissederek o odadan çıkamazsam, hedefi kaçırdığımızı ve bunun bir parçası olmak istemediğimi biliyorum.”

Evo, 5-7 Ağustos tarihleri ​​arasında Las Vegas’taki Mandalay Bay Resort and Casino’da gerçekleşecek. Şovda olacak her şeyi kontrol edebilirsiniz. Evo’nun web sitesive daha bu hafta, etkinlik organizatörleri katılımcılar için özel bir ikram duyurdu: Merakla beklenen oyunu oynama fırsatına sahip olacaklar. sokak dövüşçüsü 6 Capcom ve Sony stantlarında.genel-2