Ülkenin en büyük iki tekerlekli araç üreticisi Hero MotoCorp, 2021-22 yıllık raporuna göre elektrikli iki tekerlekli araç segmentinde küresel olarak liderlik konumunu hedefliyor.

Şu anda hacimler açısından geleneksel iki tekerlekli araç segmentinde dünya lideri olan şirket, önümüzdeki bayram sezonunda elektrikli segmente girmeyi planlıyor.

Hero, kurulduğu 1984 yılından bu yana geçen yıl 100 milyon kümülatif üretim kilometre taşını aşmıştı.

Şirket, 1994 yılında ilk bir milyon kümülatif üretim kilometre taşına ulaştı ve 2013’te 50 milyon adedi ve 2017’de 75 milyon adedi aştı.

“Bu yıl Hero MotoCorp’un cesur bir avatarla heyecan verici temiz mobilite alanındaki konumunu iddia ettiğini görecek. Hero MotoCorp içten yanmalı motor (ICE) pazarındaki liderliğini elektrikli araç alanına – küresel olarak dönüştürecek!” şirket Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Pawan Munjal, hissedarları bilgilendirdi.

Şirketin önümüzdeki on yıl için hazır olduğunu kaydetti.

Munjal, “2030’un sonuna kadar 100 milyonluk üretime gözümüz varken, Mobilitenin Geleceği Olmak için tek bir kararlılıkla sürdürülebilirlik ve elektrifikasyon yolunda adımlar atıyoruz.” Dedi.

Şirketin mobilitenin geleceğine geçişe öncülük etme vizyonu doğrultusunda, gelişen mobilite çözümleri için yeni marka kimliği olarak Vida’yı tanıttı.

Munjal, “Yaşam anlamına gelen Vida ile sadece elektrikli mobilite alanında devrim yapmakla kalmayacak, aynı zamanda gelecek nesiller için daha temiz, daha yeşil ve daha iyi bir gelecek sağlayacağız.” dedi.

Tayvanlı Gogoro ile en büyük pil değiştirme ağını Hindistan’a getireceğini kaydetti.

Munjal, “Ülke genelinde EV’ler için pil şarj altyapısı kurmak için Bharat Petroleum ile de görüşme halindeyiz.” Dedi.

2016 yılından itibaren Ather Energy’ye yapılan yatırımla şirketin elektrik yolculuğunu da hızlandırdığını ve paydaşlara değer sağlayan sürdürülebilir mobilite çözümleri getirdiğini kaydetti.

Diğer girişimleri detaylandıran Munjal, şirketin satışları artırmak için dijital girişimlere odaklandığını söyledi.

“Şirket, üzerinde bir satış ve satış sonrası hizmetler platformu başlattı. [WhatsApp](https://gadgets360.com/tags/whatsapp). Önümüzdeki dönemde satışlarımızın yüzde 30’unun dijital kanallardan oluşmasını bekliyoruz” dedi.

Olumsuz etkiyi dengelemek için Hero MotoCorp, ihracatı artırmaya, maliyetleri optimize etmeye, projelere öncelik vermeye, iç süreçleri iyileştirmeye ve seçenekleri yeniden değerlendirmeye odaklandığını söyledi.

Şirket rapor edildi toplam gelir Rs. 2021-22 mali yılında 29.802 crore.
genel-8