Hangisi en iyi Mac VPN 2022’de kullanmak için? Neden, bu ne güzel bir soru. Bir Mac kullanıcısıysanız, seçtiğiniz sanal özel ağınızın tercih ettiğiniz platform için optimize edildiğinden emin olmak isteyeceksiniz – bir şeyi tamamen kurmak istemezsiniz, sadece gerçekten çalıştığını keşfetmek için yavaş yavaş macOS’ta.

Bu nedenle, diğer birkaç en iyi yarışmacıyla birlikte en iyi Mac VPN seçimimizi seçtik (çünkü, hey, favorilerimiz olsa da, bu, orada çok sayıda uygun VPN seçeneği olmadığı anlamına gelmez. Mac kullanıcıları için). Kişisel tercihimiz ExpressVPN’dir ve aşağıdaki hizmete genel bir bakış sunuyoruz.

En iyi Mac VPN, herkes için aynı olmayabilir. Hepimizin farklı ihtiyaçları var ve her biri farklı gereksinimleri karşılayan farklı sağlayıcılar var. İşleri olabildiğince kolay anlaşılır kılmak için, her hizmetin en iyi özelliklerini vurgulamaya çalıştık ve ardından bunun kimin için en yararlı olacağını açıklamaya çalıştık.

neyse, en iyi Mac VPN’ler aşağıdaki gibidir:

1. En iyi Mac VPN

ExpressVPN Bu listedeki diğer VPN sağlayıcılarından biraz daha pahalı olabilir, ancak bunun nedeni basit – gerçekten harika bir hizmet sunuyor. Oldukça standart olan 3.000’den fazla sunucuya sahiptir, ancak onu gerçekten ayıran şey, bu sunucuların dünya çapında 90’dan fazla farklı ülkede bulunması ve çoğu VPN’nin çok ötesinde bir aralık sağlamasıdır.

ExpressVPN’in IP adreslerini diğer sağlayıcılardan daha sık yenilemesinin yanı sıra, karışıma yönlendirici desteği ekleyin ve gerçekten sağlam bir hizmetiniz var. Dilediğiniz dizüstü veya masaüstü cihazınıza indirebileceğiniz basit bir uygulama ile macOS’ta da kullanımı gerçekten çok kolay.

ExpressVPN özellikleri
Konumlar 94 ülkede 3.000’den fazla sunucu
Erişilen hizmetler Netflix, Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Hulu, YouTube
Ücretsiz deneme süresi Ücretsiz deneme yok
Para iade garantisi 30 gün
Eşzamanlı bağlantılar 5
Yönlendirici desteği Evet

En İyi Mac VPN - Surfshark.  İşletmenin logosu beyaz bir arka planda duruyor.

2. En iyi aile VPN’i

Bütün bir ailenin internet etkinliğini çevrimiçi ortamda güvende tutmak isteyen biriyseniz (akraba veya arkadaş ailesi), o zaman iyi geçinebileceğinizi düşünüyoruz. sörf köpekbalığı. Bu sağlayıcıyı diğerlerinden ayıran şey, kullanıcıların VPN’yi aynı anda sınırsız sayıda cihazda kullanmasına izin vermesidir. Evinizin tamamı aynı anda birden fazla cihaz kullanıyor olsa bile, Surfshark yaptıkları her şeyi gizli ve gizli tutabilecektir.

Bu arada, herhangi bir taahhütte bulunmadan önce bir hizmet hakkında fikir edinmek isteyen biriyseniz, Surfshark’ın 7 günlük ücretsiz deneme sunduğunu bilmek sizi memnun edebilir. Bu yeterli değilse, 30 günlük para iade garantisi, paraya değip değmeyeceğine karar vermeniz için size büyük bir zaman aralığı verecektir.

Surfshark özellikleri
Konumlar 65 ülkede 3.200’den fazla sunucu
Erişilen hizmetler Netflix, Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Hulu, YouTube
Ücretsiz deneme süresi 7 gün
Para iade garantisi 30 gün
Eşzamanlı bağlantılar Sınırsız
Yönlendirici desteği Evet

En İyi Mac VPN - NordVPN.  Logosu beyaz zemin üzerinedir.

3. En hızlı VPN

NordVPN en hızlı VPN’dir. Evinizdeki wi-fi’nin feci şekilde yavaş olduğunu mu düşünüyorsunuz? İnternet servis sağlayıcınızın (ISS) çok fazla bant genişliği kullanmaya çalıştığınız için işleri yapay olarak yavaşlatıyor olma ihtimali var. Bir numaralı endişeniz işlerin biraz daha hızlı ilerlemesini sağlamaksa, NordVPN kullanmanızı öneririz – bu, ISS’nizin ne yaptığınızı bilmesini engeller ve umarım işlerin çok daha sorunsuz yürümesini sağlar.

Nord, diğer sağlayıcılar kadar eşzamanlı bağlantıya izin vermeyebilir (yalnızca 6), ancak dünya çapında 60’tan fazla ülkede hala 5.000’den fazla sunucuya sahiptir. Buradaki diğerlerinde olduğu gibi, bunu Mac için kullanmayı planlıyorsanız, VPN yönetiminizi son derece basit hale getiren masaüstü ve dizüstü bilgisayar için özel bir uygulama var.

NordVPN özellikleri
Konumlar 60 ülkede 5.419 sunucu
Erişilen hizmetler Netflix, Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Hulu, YouTube
Ücretsiz deneme süresi Ücretsiz deneme yok
Para iade garantisi 30 gün
Eşzamanlı bağlantılar 6
Yönlendirici desteği Evet

En İyi Mac VPN - CyberGhost.  İşletmenin ürkütücü logosu sarı bir arka planda görülüyor.

4. Akış için en iyi VPN

Bu küçük hayalet Casper’dan daha dost canlısı. SiberGhost Netflix ve Disney Plus gibi akış platformlarında büyük olup olmadığınızı seçmek için bir tanesidir. Yalnızca tüm büyük akış platformlarıyla uyumlu olmakla kalmaz, aynı zamanda 91’den fazla ülkede 7.000’den fazla sunucuya sahiptir, yani bu oldukça büyük bir aralıktır. Çok seyahat eden biriyseniz, kendi bölgenizdeki içerik kitaplıklarına erişmenin her zaman kolay bir yoluna sahip olursunuz.

Anlaşmayı daha da güzelleştirmek için CyberGhost’u gün boyu kartsız deneme için kullanabilirsiniz, böylece uygun bir fikir edinebilirsiniz. Üstelik, 30 günlük para iade garantisi sunan diğer birçok hizmetin aksine, CyberGhost 45 günlük para iade garantisi sunar, bu nedenle sizin için doğru olup olmadığını düşünmek için bolca zamanınız olur.

CyberGhost özellikleri
Konumlar 91’den fazla ülkede 8.000’den fazla sunucu
Erişilen hizmetler Netflix, BBC iPlayer, Disney+, Hulu, Prime
Ücretsiz deneme süresi 1 gün boyunca kartsız
Para iade garantisi 45 gün
Eşzamanlı bağlantılar 7
Yönlendirici desteği Evet

En İyi Mac VPN - Ivacy.  Logosu beyaz zemin üzerinedir.

5. En güvenli VPN

Tüm VPN’ler son derece güvenlidir (pekala, bu makale için seçtiklerimiz zaten), yani hangi ayarlar Ivacy en güvenli VPN olarak bir kenara mı? Bu ayrımı vermemizin nedeni, arama geçmişinizi hükümetin nükleer füze kodları kadar gizli tutmak için 256 bit askeri düzeyde şifreleme kullanmasıdır.

Bunu daha da etkileyici hale getirmeye yardımcı olan şey, 100 ülkede 5.000’den fazla sunucuya sahip olmasıdır. Bu etkileyici bir seçim! İsteğe bağlı ekstraların peşindeyseniz, daha fazla ödeme yapabilir ve bağlantı noktası yönlendirme ve özel bir IP alabilirsiniz. Tabii ki, Ivacy’nin ayrıca özel bir macOS istemcisi vardır, bu nedenle cihazınızla ilgili herhangi bir sorun hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

Ivacy VPN özellikleri
Konumlar 100’den fazla ülkede 5.700’den fazla sunucu
Hizmetlerin engellemesi kaldırıldı BBC iPlayer, Disney+, Hulu, Netflix
Ücretsiz deneme Hayır – bunun yerine yedi günlük deneme süresi 0,99 ABD doları
Para iade garantisi 30 gün
Eşzamanlı bağlantılar 10
Yönlendirici desteği Evet

En İyi Mac VPN - TunnelBear.  Resimde borudan çıkan bir ayı ve TunnelBear logosu görülüyor.

6. En iyi ücretsiz VPN

Bir VPN’e ihtiyacınız var, ancak ayıracak çok paranız yok mu? Girmek TünelAyı, en iyi ücretsiz VPN. Tabii ki, bunun için ödeme yapmıyorsanız, bu listedeki diğer seçeneklerle aynı düzeyde bir hizmet almayacaksınız, ancak bu, TunnelBear’ın sunduğu şeylerin hiçbir şekilde kötü olduğu anlamına gelmez. .

TunnelBear’ın ücretsiz planının en büyük sınırlaması, ayda yalnızca 1 GB veri ile sınırlı olmanızdır. Bununla birlikte, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, bu gayet iyi olabilir – gizli tutmak istediğiniz belirli çevrimiçi etkinlikler varsa, o zaman bunu sadece onlar için kullanın veya belki de sadece halka açık bir Wi-Fi ağına bağlıyken kullanmak isteyebilirsiniz. fi. Her iki durumda da, 1GB VPN verisinin bol olacağı bazı insanlar var.

TunnelBear özellikleri
Konumlar 49 ülkede 2.600’den fazla sunucu
Hizmetlerin engellemesi kaldırıldı Hiçbiri
Ücretsiz deneme süresi Süresiz olarak kullanılabilen ücretsiz bir sürümü vardır, ancak ayda 500 MB veri ile sınırlıdır
Para iade garantisi Yok, duruma göre değerlendirilen geri ödemeler
Eşzamanlı bağlantılar Beş
Yönlendirici desteği Numara

Hangilerinin farklı amaçlar için en iyi olduğunu belirlemek için bu VPN sağlayıcılarının tüm artılarını ve eksilerini dikkatlice değerlendiriyoruz. Sunucu sayısı ve konumları, hız, macOS desteği ve diğer birçok faktör nedeniyle bu makale için tercihimiz ExpressVPN’di – ancak açıklandığı gibi, bu kılavuzdaki diğer sağlayıcıların her birinin kendi güçlü yönleri var.

Bunun, yeni VPN fırsatlarını araştıran herkes için yararlı bir referans noktası olduğunu umuyoruz. VPN çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız en iyi VPN hizmeti ve en iyi oyun VPN’i hakkındaki kılavuzlarımıza göz atın.oyun-2