Hyundai iki konsept gösterdi: RN22e ve N Vision 74. Arabalar hem dış hem de teknik olarak birbirinden çok farklı.Basın bülteninde belirtildiği gibi, RN22e, Ioniq 6’nın gövde yapısı ile Elektrik-Küresel Modüler Platformu (E-GMP) kullanır. RN22e ve Ioniq 6’nın gerçekten çok benzer olduğu açıkça görülebilir. Şirket, konseptin gelecekteki Hyundai N spor modellerinde yer alacak teknolojileri test etmek için kullanıldığını, özellikle Hyundai Ioniq 5 N’nin gelecek yıl piyasaya sürülmesi gerektiğini söylüyor.

RN22e, toplam gücü 585 hp olan elektrik motorlarıyla donatılmıştır. ve 740 Nm tork, 77,4 kWh kapasiteli ve 250 km/s hıza kadar çıkabilen bir akü.

N Vision 74 konsepti ilk etapta hidrojenli bir araba olduğu için öne çıkıyor. Görünüşe göre, şimdilik sadece bir konsept olsa bile, sportif bir karaktere sahip ilk hidrojen arabası. Doğru, Hyundai N 2025 Vision Gran Turismo konsepti de vardı, ancak sıradan yol arabalarıyla ilgisi yoktu. Tasarım, sıra dışı 1974 Hyundai Pony Coupe’ye saygı göstermek için yaratıldı.

Makine 680 hp elektrik motoru ile donatılmıştır. 900 Nm tork ile. 62,4 kWh kapasiteli bir pil var ve görünüşe göre geleneksel bir elektrikli araba gibi bağımsız olarak şarj edilebilir. Azami hız 250 km/s üzerinde ve menzil 600 km olarak listelenmiştir. Şirket, seri bir arabaya dönüşme ihtimalinden bahsetmiyor.genel-22