Cuma günü, Elizabeth Warren ve diğer Demokrat Kongre üyeleri bir mektup gönderdiler. mektup iki federal düzenleyiciye, onları ABD’deki Bitcoin madenciliğinin patlaması konusunda harekete geçmeye çağırdı.

Çevre Koruma Ajansı ve Enerji Departmanı başkanlarına gönderilen mektup, sadece bir avuç kripto madencisinin muazzam miktarda enerji kullandığını tespit eden milletvekillerinin ön soruşturmasıyla teşvik edildi. Buna karşılık, milletvekilleri ajanslardan kripto madenciliği şirketlerinin enerji kullanımları ve emisyonları hakkında veri paylaşmalarını talep etmelerini istiyor.

ABD’deki en büyük kripto madenciliği şirketlerinden yedisi, 1 gigawatt’ın üzerinde elektrik kullanmak için toplu kapasiteye sahip. mektup. Bu, iki standart kömür santralinin eşdeğeri veya mektubun belirttiği gibi, Houston’daki tüm konutlara güç sağlamak için neredeyse yeterli. ABD kripto madenciliğinde son zamanlarda yaşanan patlamanın çevresel etkisinin tam bir resmini yakalamak için yürürlükte olan hiçbir federal önlem olmadığı için bu sadece buzdağının görünen kısmı.

Kısmen Çin’in 2021’deki uygulama üzerindeki baskısının etkisiyle, geçtiğimiz yıl ABD’de kripto madenciliği patladı. en büyük merkez küresel olarak Bitcoin madenciliği için, genellikle para birimini çıkarmak için 24 saat boyunca veri merkezlerini çalıştırıyor. Bu veri merkezleri, işlemleri doğrulamak ve karşılığında Bitcoin kazanmak için karmaşık denklemleri çözmek için özel donanım yarışlarıyla doludur. Tüm bu bilgi işlem gücü, büyük miktarda elektriği yutuyor ve sonuç olarak kirlilik üretiyor.

Çin’den ABD’ye geçiş, Çin’deki bol hidroelektrik enerjisinin yerini ABD şebekesinden gelen kömür ve gazdan elde edilen elektriğin almasıyla Bitcoin ağını daha da kirli hale getirdi.

Tüm bunlar, kripto madenciliğinin ülkenin iklim değişikliği hedefleri ve elektrik faturaları üzerindeki etkisinin ne olacağı konusunda politika yapıcıları endişelendiriyor. Uygulama zaten şişirilmiş elektrik fiyatları örneğin New York’ta. Aşırı bir örnekte, Plattsburgh, NY sakinleri, elektrik faturalarının 300 dolara kadar 2018 kışında Bitcoin madencileri yakınlarda dükkan kurduktan sonra.

Geçen ay, New York Eyaleti, enerji yoğun para birimleri çıkarmak için kullanılan fosil yakıt santrallerine yeni izinler konusunda iki yıllık bir moratoryum uygulayan bir yasa tasarısını onayladı. Tasarı henüz imzalanmadı, ancak devlet madenciliği caydırmak için düzenleyici önlemler aldı. Haziran ayında New York ayrıca, Bitcoin madenciliği için kullanımının “eyalet çapındaki sera gazı emisyon limitleriyle tutarsız olacağı” gerekçesiyle, savaş halindeki bir elektrik santrali Greenidge Üretim İstasyonuna yenilenen hava iznini de reddetti.

Greenidge, Warren ve diğer Demokrat milletvekillerinin Ocak ayında enerji kullanımları ve emisyonları hakkında bilgi talep eden sorgular gönderdikleri şirketlerden biriydi. Greenidge, bugün yayınlanan yeni mektuba göre, bir yılda yaklaşık 60.000 otomobilin egzoz borusu emisyonlarına eşdeğer 273.326 ton karbondioksit emisyonundan sorumluydu.

Yine de, ABD’deki kripto madenciliğinin etkisi, mektubun ayrıntılarından çok daha büyük. Yeni başlayanlar için, milletvekilleri, “Şirketlerin hiçbiri sorularımıza yanıt olarak tam ve eksiksiz bilgi vermedi” diye yazdı.

Kripto madenciliği şirketlerinin aslında ülke genelinde ne kadar enerji tükettiğine dair başka ipuçları da var. ABD’de Bitcoin madenciliği için bir başka sıcak nokta olan Teksas’ta, kripto madenciliği endüstrisi bu hafta geçici olarak kapatıldıktan sonra toplu olarak yaklaşık 1 gigawatt enerjiyi serbest bıraktı. Şirketler, eyaletin şebeke operatörünün enerji tasarrufu yapma çağrısına yanıt olarak operasyonlarını yavaşlattı.

Bu enerji açlığı hızla büyüyor. Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT) sözcüsü, “Önümüzdeki dört yıl boyunca birbirine bağlanmak için çalışan 27 gigawatt’tan fazla kripto yükü var” dedi. Sınır bu hafta bir e-postada (sözcü ismini vermeyi reddetti). Uzmanlar, bu kadar kısa bir zaman diliminde şebekeye eklenemeyecek kadar büyük bir yük olduğunu söylüyor. Sınır.

“Sadece yedi şirketten veri toplayan araştırmamızın sonuçları rahatsız edici, sadece bu sınırlı veri kripto madencilerinin önemli ve hızla büyüyen bir karbon emisyonu miktarını açıklayan büyük enerji kullanıcıları olduğunu ortaya koyuyor.” EPA ve Enerji Bakanlığı diyor. Senatörler Elizabeth Warren (D-MA), Sheldon Whitehouse (D-RI), Jeff Merkley (D-OR) ve Ed Markey (D-MA) ve Temsilciler Rashida Tlaib (D-MI) tarafından imzalandı ve Jared Huffman (D-CA).genel-2