Senatör Elizabeth Warren liderliğindeki bir grup Demokrat, kripto para madencileri tarafından kullanılan “rahatsız edici” güç seviyelerine atıfta bulunarak, Çevre Koruma Ajansı ve Enerji Bakanlığı’nı tartışmalı endüstriyi çökertmeye çağırıyor.

bu mektupDört senatör ve iki temsilci tarafından imzalanan , düzenleyicileri kripto madencilerini karbon emisyonlarını ve enerji kullanımlarını açıklamaya zorlamaya çağırıyor. Çevreciler uzun endişeyi artırmak Bitcoin ve diğer güce aç, hisse kanıtı belirteçleri hakkında – ve küresel olarak, kripto para birimlerinin daha fazla enerji tükettiği tahmin ediliyor tüm ülkelerden dahaVenezuela ve Finlandiya gibi.

Rapora göre, ABD’de sadece yedi firma kripto madenciliği amacıyla 1.045 gigawatt’tan fazla kapasite inşa etti. “Bu, Houston, Teksas’taki tüm konutlara güç sağlamak için yeterli kapasite.” Raporda vurgulanan madencilik çiftlikleri, kale, Greenidge, Bit Dijital, bitfury, acı geyiği, Maraton ve İsyan.

2022 kripto kışına rağmen teşvik edebilir Bazı madencilerin operasyonları küçültmesine rağmen, yasa koyucular genel olarak endüstrinin hızla büyümeye hazır olduğunu ve “muhtemelen enerji ve emisyonlar için sorun yaratacağını” savunuyorlar. Yine de, “kripto madenciliği faaliyetinin tam kapsamı hakkında çok az şey bilindiği” konusunda uyarıyorlar. Bu nedenle daha fazla veri için çağrı yapıyorlar.

İçinde tepki Milletvekillerine göre şirketler, endüstriyi gezegen pişirme emisyonlarının bir kaynağı olarak küçümsediler. Bununla birlikte, emisyonları azaltmak ve yenilenebilir kaynaklardan yararlanmak için bireysel çabalarının altını çizdiler.

Marathon, “başka türlü inşa edilemeyecek temiz, yeşil, yenilenebilir enerji kaynakları (örneğin güneş ve rüzgar) inşa etmek için enerji şirketleriyle” çalışmasına işaret etti. Ancak, Marathon tarafından kullanılan enerjinin çoğu şu anda Montana, Hardin’deki bir kömür yakan tesisten geliyor.

Benzer şekilde Riot, “Bitcoin madenciliğinin, tipik ABD enerji tüketicisinden daha fazla yenilenebilir enerji talebini artırdığını” savundu ve New York’ta hidroelektrik kullanımına dikkat çekti. Ancak Riot’un Rockdale, Teksas’taki operasyonları, kapasitenin yaklaşık yedi katı kapasiteye sahip ve eyalet şebekesinden güç alıyor. Texas, enerjisinin çoğunu geçen yıl yenilenemeyen kaynaklardan üretti (Doğalgazdan %51 ve kömürden %13.4).

Kömürden bahsetmişken Stronghold, milletvekillerine “aktif olarak düzeltmek için çalıştığını söyledi. kömür çöp yığınları ve kömür atıklarını enerjiye dönüştürmek.” Kömür madenciliği atıkları çevresel bir kabusve temizlemek iyi bir fikirdir. Öte yandan yanan kömür atıkları, yine de zararlı emisyonlar üretirancak yıkayıcılar en kötü etkileri azaltabilir.

Bu arada Blockfusion ve Bitdeer, enerji şebekeleri üzerindeki yükü en aza indirmek için yazılım kullanımlarına dikkat çekti.

Mektup kriptoya eleştirel bir bakış atsa da, ABD’nin 2030 net emisyon hedefine ulaşması için ABD’deki kısa vadeli emisyon kesintilerinin çoğunun enerji ve ulaşım sektörlerinden gelmesi gerekiyor. göre Elektrik Enerjisi Araştırma Enstitüsü araştırmacıları. Geçen yıl Nisan ayında Beyaz Saray bunu hedeflediğini söyledi. yarıya indirmek 2030 yılına kadar ABD sera gazı emisyonları.

DC sanal olarak kalır kilitlenmiş Bununla birlikte, Demokrat milletvekilleri (adları verilmeyen Sen. Joe Manchin), hem yenilenebilir enerji üretimini hem de elektrikli otomobil satışlarını güçlendirebilecek vergi kredileri yoluyla emisyonları azaltmaya çalıştılar. TechCrunch ile Haziran ayında yaptığı röportajda Enerji Bakanı Jennifer Granholm, bu yaz temiz enerji vergi kredilerinin geçmesinin ABD’nin izlemesi gereken “en kesin yol” olduğunu söyledi.genel-24