Kuyruklu yıldız C/2017 K2, bu hafta Dünya’nın yanından hızla geçerken yıldız gözlemcileri ve gökbilimciler için muhteşem bir göksel gösteri sundu. 14 Temmuz’da gezegenimize en yakın yaklaşımında, kuyruklu yıldız yaklaşık 270 milyon kilometre uzaktaydı. Şimdi, kuyruklu yıldız Dünya’ya en yakın noktasını geçmiş olsa da, göksel gösteri henüz bitmedi. Kuyruklu yıldızın şu anda Güneş’e doğru yolculuğunda olması ve bu yıl Aralık ayında yıldıza yaklaştığında daha parlak görünmesi bekleniyor.

C/2017 K2 (PANSTARRS) veya K2 adlı kuyruklu yıldız, ilk olarak 2017 yılında güneş sisteminin dış erişimlerindeyken Panoramik Tarama Teleskobu ve Hızlı Müdahale Sistemi (PanSTARRS) tarafından tespit edildi. kuyruklu yıldız ne zaman gitmiş EarthSky tarafından ortaya konduğu gibi, bu hafta Dünya’nın yanından büyük amatör teleskoplarla görülebildi. Ancak bizden uzaklığı düşünüldüğünde devasa boyutuna rağmen pek parlak bir gösteri sunamadı.

Ama göre bir diğer Rapora göre, bu yıl içinde kuyrukluyıldızı daha parlak bir şekilde görebilme şansımız olması bekleniyor. K2 kuyruklu yıldızı Güneş’e yöneliyor ve Aralık ayında yıldıza veya günberi noktasına en yakın noktaya gelecek. Güneş’e yakın olacağı için, kuyruklu yıldızın ısınması ve daha parlak hale gelmesi muhtemeldir. Bu, kuyruklu yıldızı, onu gözlemlemek için kullanabileceğiniz ortalama dürbün aralığına getirebilir.

Perihelion’un 19 Aralık’ta gerçekleşmesi planlanıyor, ancak beklendiği gibi tepki verip vermeyeceği hala belirsiz. Güneş’in ısısının kuyruklu yıldızı nasıl etkileyeceği ve hatta o noktaya ulaşıp ulaşmayacağı bile belli değil. Şimdiye kadar, kuyruklu yıldızın iç güneş sistemine doğru hareket ettikçe daha parlak hale geldiği gözlemlendi.


En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

Masaba Masaba 2. Sezon Fragmanı: Anne-Kız İkilisi Koşuşturmayı ve Kalbi Dengelemek İçin Mücadele Ediyor

FCC, Huawei ve ZTE Dişlilerinin ABD Telekom Ağından Çıkarılmasının Ek 3 Milyar Dolara İhtiyacı Olacağını Söyledi

genel-8