Hiç, bildiğiniz oyun olarak neredeyse tanıyamayacağınız kadar etkileyici bir Terraria yapısı gördünüz mü? Meraklı inşaatçı Lady Forestia’nın en son teklifi, 2D işçiliği oyun ortamını, bir göl, parke taşlı bir yol içeren küçük köylerinde oldukça çarpıcı bir turla, tamamen gerçekleştirilmiş bir 3D sahne olarak göze görünen bir şeye dönüştürmek için perspektif hilelerinden inanılmaz bir şekilde yararlanıyor. balkabağı yaması ve daha fazlası.

tarafından yayınlanan bir video Lady Forestia Twitter’da Bir ormandaki güzel bir taş ve ahşap binanın dışında duran oyuncu karakteri ile muhteşem yapıyı sergiliyor. Blok yerleştirmenin akıllıca kullanılması, yapının arkasında gölgede gizlenen ağaçların görünümünü verirken, oyuncunun altındaki zemin, şeker kamışı bitkileriyle çevrili, kameraya doğru uzanan durgun bir göl görünümü veren bloklarla düzenlenmiştir.

Lady Forestia daha sonra, arka plandaki mağarada seyahat etmeyi temsil eden akıllı teleporter kullanımıyla bir kaya tüneline giden bir merdiven tırmanıyor. Daha sonra, dolambaçlı bir nehir üzerindeki taş bir köprünün üzerinden, oldukça pitoresk küçük bir köyün sokağında yürürler ve yerel bir kilise gibi görünen bir yerin ve banklar ve bir çardak bulunan bir parkın yanından geçerler.

Daha sonra, çok perili bir hava veren bazı evler ve çeşitli aptal ve ürkütücü ifadelere sahip giderek daha büyük Jack-o-fenerlerle dolu geniş bir balkabağı yaması ile şehrin ürkütücü bir bölümüne varırlar. Yine de daha akıllı yeraltı binası, tur sona ererken balkabağı tarlası boyunca uzanan kaba taşlı bir parke taşı yolu izlenimi veriyor.

Bu, yaratıcılığın şaşırtıcı bir parçasıdır ve yaratıcılığın yalnızca bir parçasıdır. tam yapıLady Forestia, indie oyunun PC versiyonuna başladıklarından beri üç aydır üzerinde çalıştıklarını söylüyor. Dev bir pasta evi ve yerleşik tek boynuzlu at içeren pembe ve mor ağaçlarla dolu bir çiçek açma bölgesi ve dev iskelet ile tamamlanmış oldukça çarpıcı bir cehennem kalesi içeren, göz atmaya değer.

Lady Forestia, Terraria’nın, oyuncuların oyunun tüm malzemelerine kolayca erişmesini ve bu inanılmaz, perspektif çarpıtan manzaraları özgürce inşa etmek için hayatta kalma oyun unsurlarını devre dışı bırakmasını sağlayan Yolculuk modu ayarını kullanıyor. Şu anda yapacakları bir sonraki şey üzerinde tartışıyorlar ve takipçilerine “mor bir yozlaşmış mantar biyomunu mu yoksa modern bir şehri mi” seçmeleri gerektiğini soruyorlar.

Bu akıllı perspektif hileleri, bu ekstra boyut için canınızı sıkıyorsa, bir hayran Terraria’yı oldukça korkunç bir etki için 3D olarak yeniden yaratıyor. Diğer Terraria haberlerinde, Re-Logic kısa süre önce bir Terraria çizgi roman serisi oluşturmak için bir ortaklık duyurdu.

Resim kredisi: Leydi Forestia Twitter’dan.oyun-2