.gov metninin bir bilgisayar ekranındaki piksellerden alınmış gibi bir 3D işlemesi

resim: Shutterstock (Shutterstock)

Kötü görünen bir siteyi tespit etmek için kullanıcı arayüzü tasarımcısı olmanıza gerek yok. Cehennem, Facebook’tan önceki günlerde internette herhangi bir zaman geçiren herhangi biri, yumuşak, beyaz web sayfalarını, küçük yazı tipini ve sizi yavaş yavaş anlaşılmaz elektronik bataklığın büyük girdabına çeken bir kara delik gibi bağlantılar üzerine bağlantıları hatırlayabilir.

Standartlar o zamandan beri iyileşti veya en azından çoğu site için var. Hükümet web siteleri, hem kullanılabilirlik hem de görünüm açısından dünyanın geri kalanının gerisinde kalmalarıyla uzun süredir kötü bir üne sahiptir.

2017 bildiri Bilgi Teknolojisi ve İnovasyon Vakfı’ndan yapılan bir araştırma, en popüler devlet web sitelerinin 297’sinin toplam %92’sinin, hatta geçerli bir site için temel standartları karşılamadığını tespit etti. Çalışma, bu siteleri değerlendirmek için dört temel kriter kullandı: sayfa yükleme hızı, mobil uyumluluk, güvenlik ve erişilebilirlik.

Bu hükümet siteleri o zamanlar çeşitli şekillerde başarısız oldu. Bunların %60’ından biraz daha azı mobil uyumluydu. Görüntüleri otomatik olarak sıkıştırmadıkları veya sitenin ilk görünen kısımlarını yüklemedikleri için mobil cihazlarda yalnızca %36’sı nispeten hızlı yükleniyor. Yalnızca %58’i, özellikle görme ile ilgili sorunları olanlar için, engelli kullanıcılar tarafından erişilebilir durumdaydı.

Gizmodo bu konuya en son bastığında 2014ve bu sitelerden bazıları o zamandan beri bir “güncelleme” almış olsa da, aslında onlar için tasarlanmış gibi görünen kullanıcı arayüzü seçeneklerine sahip korkunç görünümlü, yavaş, kıvrımlı bir web sayfası bulmak için çok uzağa bakmanıza gerek yok. başparmak yerine altı dokunaçlı, sadece gama radyasyonunu gören ve okunaklı yazı tiplerinden nefret eden bir uzaylı.

Hükümet, geçmişte yeni siteler oluşturma konusunda bazı sorunlar yaşadı, örneğin, kötü şöhretli Healthcare.gov 2013 yılında. Bununla birlikte, federal hükümet bazı göreceli başarı pandemideki hükümet siteleri ile. İkisi birden aşılar.gov ve covidtests.gov Bu daha kaba görünen sitelerin bazılarına atlamak ve onları standarda getirmek için yürütme organında yeterli sayıda yönetici olduğunu gösterin.

Bu liste için federal sitelere bağlı kaldık çünkü çok sayıda kötü eyalet ve yerel yönetim sitelerinden geçmek muhtemelen en cesur bireyi çılgına çevirirdi. Sevgili okuyucu, gördüğünüz en kötü hükümet sitesi olduğunu düşündüğünüz sitenin bağlantısını bize bırakmaktan çekinmeyin. Raporlamamız sırasında karşılaştığımız en kötülerinden bazıları için belirli bir sıra gözetmeksizin tıklayın.genel-7