Gezegenler arası istasyonun nükleer römorkör “Zeus” üzerindeki uçuşu uzun zaman alacak, bu nedenle astronotlar süper ağır bir roketle fırlatılan geleneksel bir gemide uzak gezegenlere uçacaklar ve istasyona uçacaklar. rota. Bu, Roscosmos’un eski başkanı Dmitry Rogozin tarafından söylendi.“Şu anda mürettebatı, römorkörün geleceği noktaya, geleneksel kimyasal motorlarda, süper ağır sınıf bir roketle fırlatma ile teslim etmenin fizibilitesini tartışıyoruz. Böylece insanlar bir yıl boyunca bu römorkörde bir yöne uçmak için acı çekmezler. Yani kabaca konuşursak, bir trene yetişmek istiyorsanız uçak kullanmanız gerekir.”dedi Rogozin.

Zeus nükleer römorköründe kullanılması amaçlananlardan daha güçlü motorlar geliştirilinceye kadar, mürettebatın “geleneksel araçlarla” daha rahat uçacağını açıkladı.

Ayrıca hızlanmanın yanı sıra frenleme bölümü de uzun olacak. Rogozin, bu nedenle nükleer bir römorkör tarafından itilecek olan istasyonun, Ay’a değil, uzak gezegenlere uçuşlarda etkili olacağını kaydetti.

Dün Vladimir Putin’in Dmitry Rogozin’i Roscosmos Genel Müdürü görevinden aldığını hatırlayın. Eski Savunma Sanayii Başbakan Yardımcısı Yuri Borisov, devlet kurumunun yeni başkanı oldu.genel-22