16 Temmuz Cumartesi günü, modern ve haklı Lada modellerinin katılımıyla Rusya’nın çeşitli şehirlerinde otomobil geçit törenleri gerçekleşecek. Ve AvtoVAZ’ın kendisi, girişimin 50. yıldönümüne adanmış bir açık güne ev sahipliği yapacak.

Aynı zamanda, Avtograd haberlerine göre, AvtoVAZ bu hafta Lada Granta Classic’22’nin halihazırda bir klima sistemine sahip olan ve yakında başka seçenekler de alacak olan geliştirilmiş bir versiyonunun üretimine başladı.

AvtoVAZ, Lada Granta Classic’ 22 otomobilinin donanımını geliştirmeye devam ediyor.Klima sistemli otomobillerin sırası geldi, 14 Temmuz’da bu otomobillerin 395’i toplam 645 adetlik günlük montaj programından monte edildi. Kurulan klima Güney Koreli şirket Erae Automotive. Seçeneklerle doygunluk devam edecek, sonraki sırada MMC (tek renkli ekranlı veya Enjoy Pro ile), ısıtmalı koltuklar ve ön camlı konfigürasyonlar var. Küçük partilerde, farklı gövde tarzlarındaki bu tür arabalar montaj hattından zaten çıkıyor, sertifika prosedürleri için gerekliler.

Halka açık Avtograd haberlerini yöneten kişi Tolyatti’de yaşıyor ve AvtoVAZ’da çalışıyor, bu nedenle içeriden biri tarafından yayınlanan bilgiler güncel ve neredeyse her zaman güvenilir.

AvtoVAZ Başkanı Maxim Sokolov daha önce, şirketin Rusya Federasyonu Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile sonbahar sonuna kadar basitleştirilmiş araç konfigürasyonlarının üretim izninin uzatılması olasılığını ve gerekliliğini görüşmeyi planladığını söyledi.genel-22