Apex Legends oyun tasarımcısı John ‘JayBiebs’ Larson, eski Apex geliştiricisi Daniel Zenon Klein ile Revenant’ın düşük seçim oranı hakkında konuştuğu bir Twitter tartışmasına yanıt verdi ve ekibin “tema tasarım adaletini yerine getirebilecek bir oyun sağlamak için” motive olduğunu söyledi. ” Tartışma başlangıçta, Klein’ın, insanları battle royale oyununun on üçüncü sezonunda en az seçilen efsaneyi oynamaya teşvik etmek için nasıl görüneceğini sorgulayan bir hayrana yanıt vermesiyle başladı.

Ağustos 2021’den beri Respawn’da çalışmadığına dair bir sorumluluk reddi beyanı ile, Klein diyor “Zorla seçmiş olmasına hiç şaşırmadığını” söyledi. Oyuncuların Apex’te karakter seçmesinin başlıca nedeninin, kazanma şanslarını nasıl etkilediği olduğunu ve bunun, bir efsanenin kitinin, onları uygun bir seçim haline getirmek için “ilgili soruları yanıtlaması gerektiği” anlamına geldiğini belirtiyor.

Klein, Revenant’ın yetenek setinin “ürpertici temasına çok uygun” olduğunu söylüyor – ancak nadiren bir duruma tepki vermek için iyi bir fırsat sunuyor. Klein’ın çok güçlü olduğunu belirttiği nihai yeteneği Death Totem bile, yalnızca proaktif olarak gerçekten yararlıdır – yani, onu bir dövüş başlamadan önce kullanmanız gerekir – yani çok esnek olmayabilir.

Klein, hala Respawn’da olsaydı, “tam bir yeniden çalışma için kesinlikle Revenant’a bakacağını” söyleyecek kadar ileri gidiyor. Ancak, Apex tasarım ekibinin “gerçekten küçük ve yüzlerce şey yapmaya çalıştığını”, bu nedenle bu tür şeyler için her zaman mevcut kaynakların bulunmadığını belirtiyor. Daha sonra mevcut oyun direktörü John Larson’ı yorum yapmaya davet etti, Larson nezaketle yanıt verdi ve Revenant’ın çok tema hissettiğini büyük ölçüde kabul ettiğini söyledi – ilk önce gerçek işlevselliğinin zararına.

“Rev ilk çıktığında, yalnızca tematik tasarım sayesinde 6.000’den fazla öldürme topladım.” Larson diyor. “Aşırı baskıcıydı ama sadece başka bir efsaneyle eşleştiğinde.” Larson, popüler ‘Revtane’ kombosu gibi bağımlı efsane kombinasyonlarının – Totem’in kavgaya girdiği mesafeyi en üst düzeye çıkarmak için haritanın çok ötesine geçmeden önce bir Ölüm Totemi yerleştirmek için her iki ultiyi de kullanan bir Revenant ve Octane eşleştirmesi olduğunu belirtiyor. geri dönerken mümkün olduğunca fazla güvenlik.

Bu meta, Revtane ekibinin bir hata yapması için “Alınan taraf nadiren yanlış oyunlardan yararlanabilen takımdı” anlamına geliyordu, diye devam ediyor Larson, “genellikle üçüncü taraf kötü totem yerleştirmeyle karşılaştığında tökezledi ve ödülleri topladı” Larson’ın “her yerde hayal kırıklığı için bir reçete” olarak tanımladığı .

Herhangi bir acil çözüm sunmasa da Larson, ekibin “Revenant’ı çevreleyen hayal kırıklıklarının farkında olduğunu, seçme oranının düşük AF olduğunu bildiğini ve ödüllendirici bir oyunla tematik tasarım adaletini yapmak için motive olduğunu” söylüyor. Açıkça etiketlenmiş bir şakayla imzayı atıyor, “Maalesef onun yadigarı çoktan ortaya çıktı, bu yüzden onu heyecanlandırmak için fazla teşvikimiz yok.”

Son zamanlarda Larson, Respawn ekibinin neden yeni efsanelerin ve silahların “seksi ve güçlü” olmasının önemli olduğunu düşündüğünü tartıştı. Diğer Apex haberlerinde ise Apex Legends Gaiden etkinliği 19 Temmuz’da başlıyor ve tüm detaylar elimizde. FPS oyununda yakın zamanda yapılan bir güncelleme, Loba’nın bileziğinin belirgin bir neden olmadan fırlatıldığında doğru şekilde etkinleştirilmemesiyle ilgili uzun süredir devam eden sorunları nihayet ele aldı.oyun-2