NGL ve Sendit, potansiyel olarak arkadaşınızmış gibi görünen mesajlar gönderiyor.

NGL ve Sendit, potansiyel olarak arkadaşınızmış gibi görünen mesajlar gönderiyor.
Ekran görüntüsü: Gizmodo

Bir zamanlar İnternet kullanıcılarının bir zamanlar “Bana herhangi bir şey sor” ve “Gerçek gibi” olan şeyleri meşgul ettiği bir zaman vardı. Bu anonim itiraf eğilimleri temelde, kullanıcıların arkadaşlarından isimsiz sorular aldığı bir uygulama olan NGL haline geldi, ancak yakın tarihli bir dava, durumun böyle olmayabileceğini iddia ediyor.

NGL’nin hilesinin basit olması gerekiyordu. Kullanıcılar uygulamaya kaydolabilir ve uygulamanın gelen kutusu aracılığıyla anonim sorular alabilir. NGL’nin ana cazibesi, Instagram ile entegrasyon sunmasıydı, böylece kullanıcılar anonim sorular için bir bilgi istemi (bağlantı şeklinde) gönderebilir ve Instagram hikayeleri aracılığıyla yanıtlayabilirdi. Uygulama ayrıca, her hafta 9,99 ABD doları karşılığında, kullanıcının kendisine soru soranların kimlikleri hakkında ipuçları almasını sağlayacak bir özelliğe de sahipti. Millenials ve Zoomers’ı Formspring günlerine ve Facebook’ta “Gerçek için beğen” gönderilerine geri götüren iyi, temiz bir eğlenceydi, ancak bu ayın başlarında Los Angeles County’deki Kaliforniya Yüksek Mahkemesi’ne yapılan bir şikayet sadece bu değil. NGL başka bir uygulamadan çalınabilir, ancak yanlışlıkla bu uygulamaların her ikisinin de kendi uygulamalarını kandırdığını ortaya çıkarır. kullanıcıları, arkadaşlarıyla gerçekten bağlantı kurduklarına inandırır.

Raj Vir, Instagram entegrasyonuna sahip anonim bir Soru-Cevap uygulaması olan Sendit adlı bir uygulamanın geliştirilmesine yardımcı olmak için Iconic Hearts tarafından Eylül 2018’de bir sözleşmeyle işe alınan bir yazılım mühendisidir. Tanıdık geliyor mu? Dosyalama, olan TechCrunch tarafından elde edildiilk Sendit uygulamasının Kasım 2018’de piyasaya sürülen “gönder – şimdi al” olarak adlandırıldığını, ikinci Sendit uygulamasının ise 21 Haziran 2022’de piyasaya sürülen “gönder – Instagram’da Soru-Cevap” olarak adlandırıldığını açıklıyor. Referans için, NGL görüldüğü gibi 7 Kasım 2021’de piyasaya sürüldü. uygulamanın web sitesiVir’in Iconic Hearts’ta tam zamanlı bir pozisyon teklif edilmesinden yedi ay sonraydı. Şikayet, Vir’in bu teklifi kabul etmediğini ima ediyor ve Vir’in web sitesi Iconic Hearts’ta tam zamanlı bir görevden bahsetmediği için bunu doğruluyor gibi görünüyor. Iconic Hearts, şikayet dosyasında Vir’in Sendit uygulamalarına ilişkin gizli verilere ve bilgilere erişimini NGL haline gelen kendi benzer uygulamasını oluşturmak için kullandığını iddia ediyor.

Dosyada, “Vir, Iconic Hearts’ın kurucusu Hunter Rice ile arkadaşlığını ve Iconic Hearts danışmanı ve geliştiricisi olarak rolünü, Iconic Hearts ve sendit Uygulamaları hakkında aldatıcı bir şekilde bilgi toplamak için kullandı” deniyor. “Bilgi ve inanca göre, Vir bunu NGL’yi başlatmak için yaptı.”

Malesef hikaye burada bitmiyor. Iconic Hearts, Vir’in NGL’yi oluşturmak için kullandığı belirli bilgi parçalarından birinin, Iconic Hearts’ın azaltılmış etkinlik dönemlerinden sonra kullanıcılara ping atmak için geliştirdiği tescilli bir bildirim sistemi olan “katılım mesajları” olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, dosyalamadaki dil, bu mesajların sahte sorular biçimini aldığını gösterir ve bu da kullanıcının kendisine gerçek bir insan tarafından bir soru gönderildiğini düşünmesine neden olabilir. İkonik Kalpler şikayette diyor ki:

Iconic Hearts ayrıca, kullanıcıyla olan etkileşimler belirli bir süre boyunca boşta kaldığında kullanıcının gelen kutusuna içerik gönderen benzersiz bir “Etkileşim Mesajları” sistemi geliştirmişti. “Etkileşim Mesajı”, bir kullanıcıyı uygulamayı kullanması için yeniden tetikler. Bu, uygulamada daha fazla “paylaşım”, bir kullanıcının trend ağında daha fazla yoğunluk (yani daha fazla kişi daha çok kez paylaşır), bu da bir uygulamanın doygunluğunu artırır, bu da başarı ve büyümenin en kritik ölçüsüdür.

Bu, Sendit uygulamalarının, uygulamaların kullanımını artırmak için otomatik oluşturulan bildirimleri kullandığını doğrular ve NGL’nin de aynı şeyi yaptığını iddia eder, ancak bu bildirimlerin sahte sorular olduğunu belirtmez. Ancak TechCrunch, bu iddiayı araştırdı Gönderileri hemen silmeden önce Instagram’daki kullanıcılardan soru sormak için her uygulamadan iki bağlantı göndererek. Bu bağlantıları kimsenin görmemesine rağmen TechCrunch, her uygulamadan hala bir dizi soru aldıklarını söylüyor.

Iconic Hearts ve Raj Vir, yorum talebimizi hemen geri göndermedi.genel-7