Amazon, hibrit iş ihtiyaçlarını tartmak için altı yeni ABD ofis binasındaki çalışmaları duraklatıyor

AmazonTeknoloji devi Cuma günü yaptığı açıklamada, .com Inc’in tasarımları hibrit çalışmaya uyacak şekilde yeniden değerlendirmek için Bellevue ve Nashville’deki altı yeni ofis binasının yapımını durdurduğunu söyledi.

Bir şirket sözcüsü, şirketin Bellevue’de 25.000 ve Nashville’de 5.000 yeni iş yaratma önerisini yineleyerek, inşaatın duraklaması ve gecikmesinin Amazon’un işe alım planlarını etkilemeyeceğini söyledi.

“Salgın insanların çalışma şeklini önemli ölçüde değiştirdi … Ofislerimiz uzun vadeli yatırımlardır ve gelecekte onları çalışanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarladığımızdan emin olmak istiyoruz” dedi. John SchoettlerAmazon’daki Global Gayrimenkul ve Tesisler Başkan Yardımcısı.

Ayrı ayrı, Bloomberg Haberleri Cuma günü Facebook ebeveyni bildirdi Meta Platformlar ve Amazon, New York City’deki ofis genişletme planlarını geri çekti.

Meta zaten bulunduğu Astor Place yakınlarındaki bir bina olan 770 Broadway’de ek 300.000 fit kare alan almamaya karar verdi ve Amazon, JPMorgan Chase & Co’dan kiralamayı planladığı alan miktarını azalttı. Hudson Yardlarırapor dedi.

Bir Meta sözcüsü Reuters’e verdiği demeçte, “Ofis kullanımı da dahil olmak üzere belirli bir anlaşmayı kabul etmememizin genellikle birkaç nedeni vardır. Son birkaç yıl, bağlantı kurma ve çalışma yöntemlerimiz konusunda yeni olanaklar getirdi.” bildiri.

Sözcü, “New York’a sıkı sıkıya bağlıyız ve önümüzdeki aylarda Farley’i açmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Amazon, rapor hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9