2015 yılında Windows 10’un gelmesiyle birlikte terk edilen Windows’un her üç yılda bir yeni bir sürümünün dağıtımı, Microsoft’ta yeniden gerçeğe dönüşme yolunda görünüyor. İşletim sisteminin en son sürümü olan Windows 11’in piyasaya sürülmesinden birkaç ay sonra, Amerikan devi eski üç yıllık dağıtım döngüsüne dönüş belirtileri gösteriyor.

Bu şey onaylanırsa ve durum öyle görünüyorsa, Microsoft için oldukça radikal bir paradigma kayması olacaktır. Son yıllarda firma, işletim sistemi için gerçekten farklı bir yaklaşım satıyor: Hizmet olarak Windows, düzenli güncellemeler, taşıma düzeltmeleri, iyileştirmeler ve diğer yenilikler yoluyla tek bir Windows sürümünün uzun vadeli olarak kullanılmasına izin vermesi beklenen bir doktrin. Bu yeni yaklaşımın gücü üzerine Microsoft, Windows 10’un ” Windows’un en son sürümü “.

Aynı kategoride

Bir BMW aracının direksiyon simidi.

BMW, belirli özelliklere erişmek için bir abonelik oluşturur

2024’ten itibaren Windows 12?

2021’in sonunda Windows 11’in piyasaya sürülmesiyle geniş çapta sorgulanan bir konum. Öyle ki, 2024’te Windows 12’nin piyasaya sürülmesi ihtimali, bildirildiği gibi giderek daha somut hale geliyor. Sınır.

Bununla birlikte, Microsoft’un henüz – şu anda – Windows için üç yıllık bir dağıtım döngüsünün iadesini onaylayan veya reddeden resmi açıklamalarda bulunmadığını unutmayın. Ayrıca, işletim sisteminin bir sonraki sürümünü hangi ismin taşıyabileceği de belli değil. Windows 12, Windsows 11.1 veya 11.2’nin yanı sıra bir olasılıktır. Bu isimlendirme gerçekten de sistemin önceki sürümlerinde Microsoft tarafından birkaç kez kullanılmıştı.

Bu arada Microsoft, Windows 11 ve yararlanacağı büyük güncellemeler üzerinde çalışıyor. Yakın zamanda kesinleşen bir sonraki Windows 11 güncellemesinin (22H2 olarak adlandırıldı) Eylül veya Ekim aylarında olması bekleniyor. 2023’ün ilk yarısında mantıksal olarak aynı formatta başka bir güncelleme takip edecek.

Göre Windows Merkezi, gelecekte Microsoft tarafından nihayet hibrit bir yaklaşım benimsenebilir. Kullanıcıya sunulan deneyimi tamamlamak ve iyileştirmek için yılda iki kez büyük güncellemelerle desteklenen her üç yılda bir Windows’un yeni bir sürümünü başlatmaktan oluşacaktı. Redmond devinin şu anda sunduğu şeye bağlı kalırsak güvenilir bir yol.genel-16