Önümüzdeki aylarda Apple, yeni iPhone 14 serisini bir tekne dolusu ileriye dönük eklemeyle duyuracak. Ancak, bir sonraki iPhone’un nasıl görünebileceği konusunda spekülasyon yapmaya başlamak için asla erken değildir. Tanınmış bir analiste göre, 2023’te yalnızca iPhone 15 Pro Max yeni Periscope lensini alacak. Periskop lens, görüntü kalitesini değiştirmeden cihazın optik yakınlaştırmayı geliştirmesine büyük ölçüde yardımcı olacak. Konuyla ilgili daha fazla ayrıntı okumak için aşağı kaydırın.

Yeni Periskop Lens Yalnızca Apple’ın iPhone 15 Pro Max’iyle Sınırlanacak, Ancak Her İki ‘Pro’ Model de 2024’te Alacak

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre periskop lens, üst seviye 6.7 inç iPhone 15 Pro Max’e özel olacak. iPhone 15 Pro Max’e özel periskop lensle ilgili ayrıntıları ilk kez duymadığımızı unutmayın. Söylenti, ilk olarak 2020’de ortaya çıktı ve periskop lensin iPhone 14 Pro Max’te mevcut olacağını düşündürdü. Son söylentiler, yeni kamera donanımının yalnızca iPhone 15’in ‘Pro’ modellerinde bulunacağını iddia ediyor.

Kuo yaptığı açıklamada Orta 6.1 inç iPhone 15 Pro’nun telefoto lense yapışacağını ve daha büyük 6.7 inç varyantın periskop lens alacağını blog. Yeni sistem, kullanıcıların bulanık fotoğraflar çekmeden daha fazla yakınlaştırmasına izin verecek. Largan ve Genius’un periskop lensinin iki ana tedarikçisi olması bekleniyor.

Apple’ın gelecekteki iPhone modellerinde periskop lens bulundurma kararı, sektörde hiç de yeni bir yaklaşım değil. En yeni Galaxy S22 Ultra, 10x optik yakınlaştırma ve 100x dijital yakınlaştırma özelliklerine sahip olduğundan, Samsung zaten oyunda çok önde. iPhone 15 Pro Max de aynı trendi takip edecek ancak 1/3″ sensör, f/2.8 diyafram ve 6x optik zoom ile 12MP çözünürlüğe sahip olacak. Periskop iPhone 15 Pro Max ile piyasaya çıktıktan sonra, Kuo da buna inanıyor. 2024’te her iki iPhone 16 Pro modelinde de mevcut olacak.

Hepsi bu kadar arkadaşlar. iPhone 15 serisinden beklentileriniz nelerdir? Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşın.genel-17