Zepp, Amazfit GTS 4 Mini’yi resmen tanıttı. Akıllı saat, 2020’nin sonunda sunulan GTS 2 Mini’nin yerini alıyor. GTS 4 Mini, GPS ve geliştirilmiş sensörlerle puan kazanıyor. Ayrıca cihaz hem daha büyük bir ekrana hem de daha büyük bir bataryaya sahip.

  • Amazfit GTS 4 Mini, daha doğru bir biyometrik sensörle birlikte gelir.
  • Zepp, yeni akıllı saate daha fazla spor modu ve akıllı izleme kazandırdı.
  • Amazfit GTS 4 Mini’nin ABD’de fiyatı 120 dolar.

Amazfit GTS 4 Mini’nin tasarımına gelince, yan yana koyduğunuzda GTS 2 Mini’den neredeyse ayırt edilemez. İkisi aynı dikdörtgen şekli paylaşır ve 5 ATM’ye kadar suya dayanıklıdır. Ancak yeni saat biraz daha büyük bir AMOLED ekrana sahip: 1,65 inç boyutuyla GTS 4 Mini, 1,55 inçlik ekranıyla önceki modele göre yüzde 6 daha geniş bir panel sunuyor.

Zepp’in Amazfit GTS 4 Mini’si artık Amazfit Bip 3 ve -Rex 2 modellerinde de kullanılan üçüncü nesil bir biyometrik sensör kullanıyor. Yeni sensör, kalp atış hızı, kan oksijen doygunluğu ve stres gibi çeşitli sağlık göstergelerinin daha doğru ölçümlerini sağlar. Yeni model ayrıca uyku kalitenizi ve adet döngülerinizi de takip edebiliyor.

Ek olarak, saat ek spor işlevleri alır. Artık 126 farklı mod mevcut, bu da öncekinden bile daha fazla. Xiaomi Band 7. Akıllı izleme, yedi sporla uyumludur. Koşucular ayrıca, koşarken kendi zamanlarınıza karşı rekabet etmenize olanak tanıyan sanal bir hız ayarlayıcıdan da yararlanabilirler.

GTS 4 Mini’nin pil ömrünün bir gün uzatıldığı söyleniyor. Tipik kullanımla 15 güne kadar mümkündür, GPS’in sürekli kullanımı ile yaklaşık 21 saattir. Saati tamamen şarj etmek yaklaşık 2 saat sürer.

GTS 4 Mini Smartwatch'ın farklı saat yüzleri

Daima Açık modlu Amazfit GTS 4 Mini. / © Amazfit

Mikrofon, akıllı saatte Alexa sesli asistanının kullanılmasını sağlar. Hızlı yanıtlar ve basit SMS/çağrı bildirimleri de desteklenir. “Telefonumu Bul” işleviyle, akıllı telefon Bluetooth kapsama alanına yerleştirilebilir ve çalmasına da izin verebilirsiniz. Tersine, GTS 4 Mini, Zepp uygulaması kullanılarak bulunabilir.

Amazfit GTS 4 Mini’nin fiyatları ve renkleri

Amazfit GTS 4 Mini, ABD’de zaten 120 ABD doları karşılığında sipariş edilebilir. Henüz bu ülkede listelenmemiş, ancak dünya çapında piyasaya sürülmesi yakın gelecekte gerçekleşecek. Saat metal bir çerçeveye sahiptir ve nane mavisi, pembe, siyah ve beyaz renklerde mevcuttur.

Ne dersin? Amazfit GTS 4 Mini sizin için heyecan verici mi ve NextPit editör ekibi bir test cihazı bulmaya çalışmalı mı? Yorumlarda bize bildirin.genel-27