Geçen hafta, güvenilir kaynaklardan, orijinal Red Dead Redemption ve Grant Theft Auto IV’ün remasterlarının rafa kaldırıldığı veya tamamen iptal edildiğine dair raporlar ortaya çıktı. Hayal kırıklığı yaratan bir gelişme, ancak Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition’a neredeyse felakete yakın tepki göz önüne alındığında, iş açısından belki anlaşılabilir. Ne yazık ki, son söylentilere göre, Rockstar’ın yan projeleri iptal etmesi, Red Dead Redemption 2’nin yeni nesil konsol güncellemelerini içerecek şekilde daha da genişledi.

Bu söylenti, GTA IV ve RDR remaster iptal sızıntısının orijinal kaynağı olan Tez2’nin izniyle geliyor. GTAForums’daki bir kullanıcı, Red Dead Redemption 2 yeni nesil yükseltmelerinin de hazır olup olmadığını sorduğunda, Tez2 aşağıdakilerle yanıt verdi:

“Evet. Bunları uzun zaman önce duymuştum. Gelişmiş Rockstar Editörü bulma planlarının yanı sıra. Şimdiye kadar hepsi iptal edildi/durduruldu.”

Bunu şimdilik bir tuz tanesi ile alın, ancak Tez2 bu konuda malları olduğunu zaten gösterdi. Eğer durum gerçekten buysa, gerçekten hayal kırıklığı yaratıyor. Rockstar için resmi olarak hiçbir zaman ima edilmeyen projelerden vazgeçmek bir şey (GTA IV ve RDR yeniden yapımları), ancak çoğu insanın sonunda Red Dead Redemption 2 için bir çeşit PS5/Xbox Series X/S güncellemesi alacağımızı umduğunu düşünüyorum. Rockstar’s western hala tüm zamanların en iyi görünen oyunlarından biri, ancak konsolda özellikle bulanık görünüyor (nedense, çözünürlük eksikliğini ve 30 fps performansını bu oyunda çoğundan daha belirgin buluyorum). 40 milyonun üzerinde satışla geçmiş neslin en iyi oyunlarından biri, özellikle iyi bir sebep olmaksızın yapay olarak geri tutuluyor.

Bu, belki de şaşırmamamız gerektiğini söyledi. Rockstar, şirket tamamen Grand Theft Auto VI geliştirmeye odaklandığı için Red Dead Online desteğinin büyük ölçüde sona ereceğini duyurdu.

Red Dead Redemption 2 PC, Xbox One ve PS4’te mevcuttur ve geriye dönük uyumluluk ile Xbox Series X/S ve PS5’te oynanabilir. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Hala yeni nesil konsol güncellemeleri için umut veriyor muydunuz?

Bu yazıda bahsedilen ürünlergenel-17