şimdi çok güzel bir telefon Evet! Doğru!

Google’ın amiral gemileri piyasaya sürüldükten sonra nihayet tavsiye edilebilecek telefonlar şeklini almaya başlıyor (eBay’den satın almak için çok daha ucuz çünkü)…

Ancak mesele şu ki… Satın aldıktan bir yıl sonra “iyi” olacak bir cihaz için 900 dolar ödedim! Ve beni mutlu bir müşteri yapmanın hiçbir yolu yok.

Ne yazık ki, Pixel 6 hatalarını listelemeye devam edebilirim, ancak mesele şu ki, eğer Pixel 7 ve Pixel 7 Pro ve hatta yakında piyasaya sürülecek olanlar Pixel 6A, Google’ın bir akıllı telefonu iyi ve kullanışlı kılan şeylere gösterdiği ilgide ani bir gelişme göstermiyor.

Ama bunun için benim sözüme inanmanıza gerek yok… Bildirildiği gibi, Google’ın Pixel cihazlarının popülaritesi büyük ölçüde düştü ve ABD’deki Pixel 6 ve Pixel 6 Pro kullanıcılarının %35’inden fazlası artık farklı bir markadan yeni bir telefon almayı düşünüyor çünkü telefonlarının mevcut üreticisinden memnun değiller. . Hatta, kelimenin tam anlamıyla artık telefon yapmayan LG bile ankette -%12 puan aldı (bu oran Google için -%36).

Kayıt için, TradingPlatform’un anketi, bırakın kanıtları, anlamlı göstergelerden yoksun, ancak dürüst olmak gerekirse, insanların Pixel 6 serisinin ilk günden beri gösterdiği performanstan memnun olmadığını bilmem için bunu görmeme gerek yok. benim kuzenim de değil Üstelik basit bir Google araması ile “Pixel 6 bug” ile ilgili onlarca Reddit ve Twitter tehdidini bulabilirsiniz. Bu “istatistik” bir anketten daha az değerli değil…

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro: Pixel’i tekrar harika hale getirmek için Google’ın düzeltmesi gerekenler

Ancak Pixel 6 ve hataları artık uzak bir geçmişte kaldı (Keşke)… Bunun yerine, Google’ın Pixel 7 ve Pixel 7 Pro ufukta veya önceki sürümlerin devam etmesi için yaklaşık üç ay uzakta.

Google tarafından zaten gösterilen yükseltilmiş bir tasarım getirme sözü veriyorlar; ikinci nesil Tensör çipi ve tabii ki Android 13. Ancak şu anda size şunu söyleyebilirim – bu size bir Pixel 7 ön sipariş vermenizi önermem için yeterli olmayacak! Ama işte olacak olan…

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, düzeltilmesi sonsuza kadar sürecek tonlarca hata olmadan optimize edilmiş bir Android 13’e ihtiyaç duyar

Bir telefon deneyiminiz için en önemli şeyin işletim sisteminin çalışmasını bir bütün olarak optimize etmek olduğunu söylemeye gerek yok. UI işlemi gecikmeli, sorunlu ve tutarsızsa, harika duvar kağıdınız ve yeni saat widget’larınız pek bir şey ifade etmez. Kullanıcı deneyiminden uzaklaşır.

Belirtildiği gibi, Pixel 6’daki Android 12, olması gerektiği kadar iyi değil. Ve tetiklenecek olanlar için üzgünüm, ama iPhone 13 seviyesinde değil. Yukarıda bahsettiğim gibi, Android 12’nin widget’ları Pixel 6’da sürekli olarak yeniden yükleniyor; animasyonlar biraz gecikme gösterebilir (nadiren de olsa) ve bir duvar kağıdını değiştirmek gibi temel görevlerin birkaç güncellemeden önce tamamlanması sonsuza kadar sürerdi. Ayrıca, Android’in hareket navigasyonunun hala olması gibi daha temel kusurlara odaklanmıyorum bile. iPhone’daki kadar pürüzsüz ve tutarlı değil; veya Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’da hala bir şekilde mevcut olan otomatik parlaklık sorunu (biraz daha iyi olmasına rağmen).

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, daha güçlü ama aynı zamanda daha fazla güç verimli Tensor 2 yonga setine ihtiyaç duyar

Bu konu hakkında zaten birkaç fikir yazısı yazdım, böylece devam edip kontrol edebilirsiniz – 1, 2. Özetle, Tensor, video düzenleme veya oyun oynama gibi ağır görevler söz konusu olduğunda diğer amiral gemisi işlemciler kadar yetenekli değil ve bu hem kağıt üzerinde hem de pratikte açıkça görülüyor (ana referans noktam iPhone. 13, en iyi oyun telefonu bile değil).

Bunun da ötesinde, Tensor şu anda piyasadaki en az verimli çiplerden biridir (en az verimli değilse). Pil ömrü (özellikle Pixel 6 Pro’mda), 5000 mAh kadar büyük bir pille olması/olması gerekenden çok uzak. göz atın Pixel 6 Pro vs iPhone 13 Pro Max vs Galaxy S22 Ultra pil tüketimi daha fazlasını öğrenmek için test edin.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro (umutsuzca) yeni (tercihen) bir ultrasonik parmak izi okuyucusuna ihtiyaç duyuyor

Umarım Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun yavaş parmak izi okuyucularıyla ilgili sayısız haber, sizi bunun değiştirilmesi gerektiğine ikna etmeyi başarmıştır, çünkü bu noktada, bu bir soru bile değil…

Buradaki iyi haber şu ki, Google zaten bunun üzerinde çalışıyor. Gibi. Göre AndroidCentral, “Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’da kullanılandan farklı bir ekran içi parmak izi sensörü” doğrudan Pixel 6A’ya geliyor! Google’da cihaz ve hizmetlerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Rick Osterloh bunu AC’deki meslektaşlarımıza doğruladı, ancak yeni parmak izi okuyucunun ultrasonik çeşitlilikten mi yoksa başka bir optikten mi olduğunu bilmiyoruz.

Her neyse, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun Galaxy S22 Ultra ve Vivo X80 Pro gibi telefonlarda kullanılan mevcut nesil ultrasonik parmak izi okuyucularından birini alması gerektiği fikrini sürdürüyorum. Optik muadillerinden daha hızlı ve çok daha tutarlıdırlar ve ıslak parmaklarla çalışırlar. Ve sizi bilmem ama parmaklarım her zaman ıslanır… Hoş bir dokunuş olurdu.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro Gerçekten yeni ve geliştirilmiş bir ultra geniş açılı kameraya ihtiyacınız var

Yine, bunu son hikayelerimden birinde ayrıntılı olarak ele aldım. “iPhone 13, Galaxy S22, Pixel 6, Apple, Samsung, Google’ın ultra geniş kameraları ciddiye almadığını gösteriyor”, yani ilgileniyorsanız, buradaki işiniz bittikten sonra doğrudan oraya gidebilirsiniz.

Ve eğer yaparsanız, amiral gemisi telefonlar arasında trend gibi görünen (Çinli şirketler tarafından üretilmeyen) Pixel 6 Pro’dan çok hayal kırıklığı yaratan bir ultra geniş açılı kamera performansı görürsünüz. Bu doğru – Apple ve Samsung’un bundan daha iyisi yok.

Mesele şu ki, Pixel 6 Pro şu anda piyasadaki en iyi geniş ve yakınlaştırma kameralarından bazılarına sahip ve harika olmaya yakın bir kamera eksik. Çok fazla sürmez, Google. Yeni ve daha büyük bir sensör, tercihen Xiaomi 12S Ultra / Vivo X80 Pro’daki 48 MP’lik sensör işinizi görecektir.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, özellikle geceleri lens parlamasını azaltan yeni kamera lensi kaplamasına ihtiyaç duyar

Şaşırtıcı bir şekilde (bir Google telefonu için), Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’da bir veya iki kamera sorunu yok. Şimdi, Google’ın eski 12MP Sony Sony IMX363’ü uzun yıllar kullandıktan sonra daha yeni 50MP Samsung GN1 birincil kamera sensörüne geçtiğini anlıyorum… Evet, Google’ın Pixel’in yeni kamera sensöründen en iyisini elde etmek için biraz daha zamana ihtiyacı olabilir.

Ama bazı şeylerin zamana ihtiyacı yoktur. Bazı sorunlar, yalnızca yeni donanıma ve Google’ın tonla sahip olduğu biraz yedek paraya ihtiyaç duyar. hakkında konuşuyorum Pixel 6’dan bazı gece fotoğraflarını zar zor kullanılabilir hale getirebilecek rahatsız edici lens yansımaları. Pratikte karşılaştığım en kötü lens yansıma sorunu ama çözümü basit…

Vivo gibi şirketler ve Xiaomi, Zeiss ve Leica gibi lens ustalarına ulaştı ve tahmin edin – oradaki en temiz gece fotoğraflarından bazılarını çekiyorlar. Samsung ayrıca, Galaxy S22 Ultra’da parlamayı azaltan özel bir lens kaplaması kullanıyor. Hadi, Google? Pixel’in kamerası, akıllı telefon fotoğrafçılığının etalonuydu…

Buggy Pixel 6’nın verdiği hasar ciddi, ancak Pixel 7, Google’ın bir telefon üreticisi olarak itibarını kurtarmaya yardımcı olabilir

Elbette, Pikseller Google’ın muazzam kârlılığının yalnızca %1’ini oluşturuyor, ancak biraz ivme kazanma yolundaydılar – bu, Google’ın uzun süredir elde etmek için çalıştığı bir şey. İnsanlar 2021-2022’de biraz Piksel satın aldı. Bunlar gerçekler. Bunlar, Google’ın şimdiye kadarki en çok satan amiral gemileridir.

Ama Sundar Pichai & Co kendilerini ayağından mı vurdu? Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, en başından “gerçek olamayacak kadar iyi” görünüyordu, ancak kimse (ve demek istediğim kimse!) bunu izleyen devasa bir hata tabağı beklemiyordu… ne için ödedin.

Sayısız haber, Reddit tehdidi, Tweet ve gerçek gezegendeki en popüler teknoloji YouTuber, buggy deneyimi için Google’ı aradı bir değil iki değil üç yaklaşık 10 milyon izlenmeye sahip videolar Google’ın lehine oynamaz. Bu, halkın bir telefon üreticisi olarak Google’daki algısını etkilemezse şok olurum.

Ve Google, eğer bunu okuyorsan, ilkBoş yeriniz var mı? Ancak ikincisi, Pixel 6 karmaşasını kurtarmanın tek yolu Pixel 6A, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu olabildiğince güvenilir hale getirmektir. Apple, Samsung ve diğer şirketler neyi iyi yapıyorsa onu kopyalayın. umurumda değil. Pixel 6’ya para harcayanların umurunda değil. Mountain View’da güvenilirlik bir öncelik olmalıdır. A buggy Pixel 7, Google’ın telefon işi için tamamen kendi kendini yok edebilir ve bunun olmasını istemiyorum…

Bana haber ver…telefon-1