Her hafta hem işletmeler hem de bireyler sayısız istenmeyen e-posta alır. Bazıları doğrudan istenmeyen posta klasörüne gitmesine rağmen, diğerleri kötü bir şekilde filtrelenir ve ana posta kutusuna düşer. Bazı araçlar bu sorunla başa çıkmaya yardımcı olur, örneğin kapılı. İstenmeyen bir e-posta alır almaz gönderen, kendisini kar amacı gütmeyen bir derneğe bağış yapmaya davet eden bir yanıt alır.

E-posta ve çağrışımları birleştiren bir araç

Kapılı tamamen ücretsizdir. Yüklemek için sitede “Get Gated” seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Ardından, Google e-posta adresinizi ve aracı ne ölçüde kullanmak istediğinizi girmeniz gerekir: önemli şeylere daha fazla dikkat etmek ve gereksiz stresi azaltmak, bir dernek için para toplamak veya daha üretken olmak için. Elbette başka bir sebep de belirtilebilir.

Aynı kategoride

AI sayesinde bu araç, düzgün sosyal medya gönderileri oluşturmanıza olanak tanır

Araç daha sonra mesajlaşma platformunda tüm istenmeyen e-postaların ulaşacağı bir klasör oluşturur. Önemli mesajların ünlü klasöre düştüğünü görmemek için Gated platformuna gidin ve yetkilendirdiğiniz e-posta adreslerinin alan adlarını seçin. Ayrıca önerilen listeden kâr amacı gütmeyen bir dernek seçmek de gerekiyor: Save The Children, Alzheimer Derneği, Creative Commons… Bunların çoğunun Amerika Birleşik Devletleri merkezli olduğu belirtilmelidir.

Bir spam e-posta alındığında, otomatik bir yanıt gönderilir. Göndericiye iletişim listemizde yer almadığını belirtir ve bizimle iletişime geçebilmesi için seçtiğimiz derneğe bağışta bulunmasını önerir. Göndericinin nihayet bilinmesi veya önemli bir yeni temas olması durumunda bir çözüm önerilmektedir. Tek yapması gereken, bize bir e-posta göndermesine izin verecek bir bağlantıya tıklamak.

Ayrıca Gated, alınan bağışları ve ana posta kutumuza ulaşmayan istenmeyen e-postaların sayısını takip etmek için bir kontrol paneli sağlar.genel-16