Bu yatırım tavsiyesi değildir. Yazarın bahsedilen hisse senetlerinin hiçbirinde pozisyonu yoktur. Wccftech.com’un bir bilgilendirme ve etik politikası vardır.

Bazıları buna son dalıştan önceki derin nefes der; diğerleri, uzun vadeli yükseliş eğiliminin yeniden başlamasından önce bunu çok önemli bir konsolidasyon süreci olarak nitelendiriyor; Her iki durumda da, Bitcoin 20.000 $ fiyat seviyesinde dalgalanmaya devam ediyor ve hem boğalar hem de ayılar arasında endişe yaratıyor.

Bu arka plana karşı, dünyanın önde gelen kripto para birimi şimdi en az bir özellikle güçlü arka rüzgar tarafından destekleniyor. Demek ki, Celsius Ağı, özel bir kasada tutulan Ethereum’daki (wBTC) savunmasız Sarılmış Bitcoin havuzuna karşı temerrüt riskini önemli ölçüde azaltmak için yeterli finansmanı taramayı başardı.

Daha önceki bir gönderide açıkladığımız gibi, Celsius Network birkaç hafta önce holding türevlerinden ikisi – stETH ve wBTC – acımasız kripto erime yakın dövüşüne yakalandığında ön plana çıktı. Lido-stakeed Ethereum (stETH), stake edilen Ethereum madeni paralarına karşı çıkarılan ve Ethereum için 1:1 bazında ancak yalnızca aşağıdaki birleştirme olayının ardından Ethereum 2 geçişi gerçekleştikten sonra kullanılabilen bir Merkezi Olmayan Finans (DeFi) Ethereum çeşididir. 2022’nin sonu veya 2023’ün başı. Birkaç gün önce, stETH, Ethereum ile teorik paritesinden ayrıldı ve stETH’nin kripto alanında kredi sağlamak için hayati bir teminat olarak statüsü nedeniyle DeFi alanında kaosa yol açtı. Yatırımcılar Ethereum için büyük miktarlarda stETH satmaya başladıkça, Celsius Network bir likidite sıkışıklığıyla karşı karşıya kaldı, özellikle de stETH kullanarak Ethereum madeni satın alma piyasası genel talep kadar büyük değildi ve bu da kripto kredi firmasının tüm para çekme işlemlerini durdurmasına neden oldu.

Tabii ki Celsius Network, tamamen Bitcoin tarafından desteklenen ve wBTC Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) tarafından yönetilen ve sahiplerine Ethereum ekosistemine erişim hakkı veren bir ERC-20 tokeni olan wBTC için meşhur on kancada kalmaya devam ediyor. Yani, kripto kredi şirketi etrafta dolaşıyor 23.962 wBTC özel bir kasada. Kritik olarak, Bitcoin fiyatı önceden tanımlanmış bir eşiğe düşerse, kasanın içeriği bir marj çağrısında tasfiye edilir ve birkaç oyuncu için beklenmedik bir düşüşe yol açar. Teminat tamamlama çağrısına karşı savunmasız pozisyonları işaretleyen kişilerin, sonraki herhangi bir teminat satışından genellikle yüzde 10 ila 15 oranında kesinti kazanacağını unutmayın. Bu nedenle, bazı kripto balinaları, Celsius Network’ün wBTC kasasındaki marj çağrısını tetiklemek amacıyla birkaç gün önce Bitcoin’in fiyatını düşürmeye çalışıyorlardı.

Bu da bizi işin püf noktasına getiriyor. Son birkaç gün içinde, Celsius Network çılgınca ek teminat veriyor ve wBTC varlıklarında bir marj tamamlamasını önlemek için kredisinin bir kısmını geri ödüyor. Bu çabaların bir sonucu olarak, marj çağrısı eşiği önemli ölçüde düşürülmüştür.

Örneğin, bu konu hakkında en son yazdığımızda, marj tamamlama eşiği 13.603,87 dolarlık bir Bitcoin fiyatındaydı. Ancak, son birkaç saat içinde Celsius Network kredi taahhüdü için 120 milyon dolar ödedi ve böylece wBTC varlıklarındaki marj tamamlama eşiğini sadece 4,967 dolarlık bir bitcoin fiyatına indirdi.

Kaynak: https://oasis.app/25977#Genel Bakış

Yukarıdaki pasajdan da anlaşılacağı gibi, Celsius Network’ün wBTC varlıklarının tasfiye fiyatı şimdi önemli ölçüde azaldı ve marj çağrısı tehdidini neredeyse ortadan kaldırdı.

Bu gelişme, DeFi alanındaki art arda tasfiyeler ve marj çağrıları nedeniyle kripto dünyasındaki duygunun azalması nedeniyle geç acı çeken Bitcoin için iyiye işaret ve Three Arrows Capital (3AC) olarak ortaya çıkıyor. en büyük zayiat şu ana kadar.

Bitcoin’in yakın vadeli beklentileri söz konusu olduğunda, ARK Invest’ten Yassine Elmandjra kısa süre önce, dünyanın önde gelen kripto para biriminin artık kritik bir dayanak noktasına tünediğini gösteren ayrıntılı bir Twitter dizisi yayınladı.

Bitcoin’in günlük madenci gelirini 3 yıllık ortalamayla karşılaştıran bir metrik olan Puell Multiple, şu anda periyodik olarak düşük:

Ayrıca, Bitcoin sahipleri için net gerçekleşmemiş kayıplar 2 yılın en düşük seviyesine ulaştı:

Hafta sonu özel bir gönderide açıkladığımız gibi, ABD’de bir resesyon gerçekleştiğinde Bitcoin’in önemli ölçüde daha düşük olmasını bekliyoruz. Bu belirsizliğin ortasında, Bitcoin boğaları, 2022’nin geri kalanından ve 2023’ün ilk yarısından vazgeçerek, Bitcoin’in bir sonraki halving etkinliğine yakınlığından faydalanması beklenen 2023’ün ikinci yarısına konsantre olmak için daha iyi durumda olacaktır.genel-17