Deezer hisseleri için borsada ilk gün için büyük bir tokat. Başlık, gün ortasında %35 düşüşle en düşük seviyesine geriledi. Saat 16.00’da, sabah tanıtımı için ders 6.20 € idi ve 8.50 € idi.

Deezer, milyonlarca şarkıyı reklamlı ücretsiz dinleme veya reklamsız sınırsız abonelik sunan Fransız kökenli bir müzik akışı sitesidir.

  • İndirilenler: 21
  • Yayın tarihi : 27.06.2022
  • Yazar : Deezer-Mobil
  • Lisans : Ücretsiz lisans
  • Kategoriler:
    Müzik
  • İşletim sistemi : Android – Windows 10/11 – iOS iPhone / iPad / Apple Watch – macOS

Yine de müzik akışı pazarı patlama yaşıyor. Şirketin liderlerini halka arz girişiminde bulunmaya iten bu eğilimdi.

Bununla birlikte, borsanın açılışı için hazır bulunan Ekonomi Bakanı Bruno Lemaire, “Büyümelisiniz, Amerikan pazarı gibi yeni pazarlar fethetmelisiniz” demişti. “Amerikalı dostlarımıza Avrupa şirketlerinin en iyisi olduğunu anlatmak için Avrupa şirketlerinin Amerika Birleşik Devletleri’ne gitmesini görmeden tüm Amerikan şirketlerinin Avrupa’ya gelmesini kabul etmiyorum”.

“Durum 2015’tekinden Farklı”

Fransız menşeli müzik akış platformu bu alandaki ilk denemesinde değil. İlk halka açılma girişimi 7 yıl önce başarısızlıkla sonuçlandı.

Deezer’in Temmuz 2021’den bu yana CEO’su Jeronimo Folgueira, birkaç gün önce AFP’ye “Durum 2015’tekinden farklı” dedi. daha önce böyle değildi” diye açıkladı.

Deezer şirketi, halka arzı için SPAC (“özel amaçlı satın alma şirketi” için) I2PO ile birleşti.

Fransız abonelik müzik dinleme hizmeti, Fransa’daki pazarın yaklaşık %30’unu talep ediyor

Eğlence ve eğlence dünyasına adanmış bu yatırım aracı, Pinault ailesinin holding şirketi olan bankacı Matthieu Pigasse, Artemis ve WarnerMedia’nın eski direktörü Iris Knobloch’a ait.

Operasyon, Deezer’a bir milyar avronun biraz üzerinde değer vermekti. Ve aslında tek boynuzlu at statüsünü onaylıyor, bu teknoloji şirketleri bir milyar avrodan fazla değere sahip.

2007’de başlatılan Fransız müzik abonelik hizmeti, Fransa’daki pazarın yaklaşık %30’unu talep ediyor. Ancak MIDiA’ya göre 9,6 milyon abonesi, lider Spotify (%31 pazar payı), Apple, Amazon ve Tencent’in çok gerisinde, küresel müzik akışı pazarının yalnızca %2’sini temsil ediyor.genel-15