Amazfit’in arkasındaki şirket olan Zepp, akıllı GPS saati T-Rex 2’yi aşırı bir teste tabi tuttu. Akıllı saat, helyumla dolu bir balonun içinde dünyadan havalandı. Donma sıcaklıklarına ve yoğun basınca dayanabileceğini kanıtlamak için vakuma yakın boşluk seviyelerine ulaştı.

  • Zepp, Amazfit T-Rex 2 sağlam akıllı saatini uzaya gönderdi
  • Akıllı saat, donma sıcaklıklarından ve vakum benzeri basınçlardan kurtuldu
  • Amazfit T-Rex 2, çift bantlı GPS’e sahiptir ve 229,90 Euro’luk bir fiyatla 15 askeri standardı karşılar.

Amazfit T-Rex 2, -40 santigrat dereceye ve maksimum 10 ATM’ye kadar dayanma özelliğine sahiptir. Ancak Zepp, outdoor akıllı saatin burada reklamı yapılan değerlerden çok daha fazla hayatta kalabileceğini bize bildirmek istedi. T-Rex Pro’nun askeri standartlarını korumaya ek olarak, dayanıklı akıllı saatin ikinci nesli, ultra düşük sıcaklık işlevine ve gelişmiş çok bantlı navigasyona sahiptir. Ayrıca önceki modele göre daha büyük bir ekrana ve daha yüksek pil kapasitesine sahip.

Test sırasında akıllı saat 34.553 metrelik rekor bir yüksekliğe ulaştı. Bu yükseklikte, sıcaklık eksi 64 santigrat dereceye ulaşırken, barometrik basınç 0,9 hektopaskaldır ve 1013 hP (15°C) normal deniz seviyesinin oldukça üzerindedir.

Amazfit T-Rex 2, saatte 214 kilometre hızla dünyaya geri düşmesine rağmen uçuş boyunca açıktı. Ekip, cihazı Dünya’ya indikten sonra izlemek için beş uydu sistemini destekleyen çift bantlı GPS kullandı.

Amazfit T-Rex 2 GPS akıllı saatin diğer özellikleri ve fiyatı

Amazfit T-Rex 2, sağlık ve zindeliği izlemek için kalp atış hızı, kan oksijeni ve stres seviyelerinin sürekli izlenmesini sağlar. Ayrıca 158’den fazla spor modu mevcuttur. Zepp, Amazfit T-Rex 2’yi 229,90 Euro’ya satıyor ve ücretsiz RTOS’a dayanan Zepp OS ile çalışıyor.genel-27