Geçen yıl orman yangınları tarafından harap edilen ve devam eden kuru havanın daha fazla alev alma riskini artırmasıyla, Tahoe Gölü çevresindeki topluluklar, bu yılki 4 Temmuz kutlamaları için havai fişekleri insansız hava araçlarıyla değiştirme kararı aldı.

Havai fişekler her yıl 4 Temmuz’da binlerce kaza sonucu yangına neden olurken, bölge sakinleri zemin çok kuru olduğunda yangın riskinin daha da yüksek olduğunun farkındalar.

Durum, organizatörleri 3 Temmuz Pazar günü Lake Tahoe’s Kings Beach’te ve 4 Temmuz Pazartesi günü tekrar Tahoe City’de göz kamaştırıcı ışık gösterileri için dronlara geçmeye teşvik etti.

Ancak ne yazık ki, asırlık havai fişekler gibi, modern uçan makineler aşırı hava kuvvetlerine karşı bağışık değildir, bölgedeki kuvvetli rüzgarlar planlamacıları her iki olayı da ertelemeye sevk eder.

İçinde bir sürüm Gösterilerin artık Eylül ayında İşçi Bayramı’nda gerçekleşeceğini açıklayan North Lake Tahoe Resort Association’dan Tony Karwowski, gösterimi iptal etme kararının “kolay gelmediğini” belirterek, “Ne yazık ki, öngörülen rüzgar modelleri gerçekleşmedi. Son birkaç gün içinde değişti ve raporlar, insansız hava araçlarının 3 Temmuz ve 4 Temmuz’da güvenli operasyonel sınırlar içinde gölün üzerinden uçamayacağını %98 olasılıkla gösteriyor.”

Bununla birlikte, gölün kuzey kıyısındaki Incline Köyü’nde bir drone gösterimi devam ediyor, çünkü ekranın orta okul balo sahalarındaki konumu, North Lake Tahoe kıyı şeridi boyunca meydana gelmesi beklenen rüzgar esintilerine daha az maruz kalıyor.

Ertelemelerden önce Karwowski şunları söyledi: “Eğlenceli ışık gösterileriyle Bağımsızlık Günü’nü kutlamak topluluklarımız için önemli olmaya devam ediyor, ancak önceliğimiz bu niyeti Tahoe Gölü’ne bakma ihtiyacıyla dengelemek ve yanan havai fişeklerin oluşturduğu riskleri azaltmak. ”, “yeni bir şeyi desteklemekten heyecan duyduklarını” da sözlerine ekledi.

Tahoe City Downtown Association’ın yönetici direktörü Katie Biggers, havai fişeklerin “gürültü kirliliği, göl üzerindeki etkiler ve orman yangını riskinin zaten çok yüksek olduğu bir zamanda artan yangın riski de dahil olmak üzere kendi bilinen çevresel etkileriyle birlikte geldiğini” belirtti. yüksek.”

Hepimizin yaşamayı, çalışmayı, oynamayı ve ziyaret etmeyi sevdiği yeri korumak ve muhafaza etmek amacıyla havai fişeklere çevre dostu bir alternatife geçme kararının alındığını söyledi.

Son yıllarda drone teknolojisi ve yazılımındaki gelişmeler, otonom uçan makineleri kullanarak ışık gösterileri sunan giderek artan sayıda drone şirketine yol açtı.

Örneğin Intel, renkli LED ışıklarla dolu yüzlerce drone kullanarak eğlenceli gece gösterileri yaratmasıyla ün kazandı. Ekranlar, toplu olarak farklı görüntüler, şekiller ve renkler oluşturmalarını sağlamak için dronların uçuşunu kontrol eden özel olarak yapılmış bir yazılım kullanan insanlar tarafından tasarlandı. Ve hepsinden önemlisi, kazayla yangın çıkma riski sıfırdır.


genel-19