Tokyo'nun Ginza semtinde bulunan Apple Store

Tokyo’nun Ginza semtinde bulunan Apple Store
Fotoğraf: StockStudio Antenleri (Shutterstock)

Japonya’daki Apple ürünleri artıyor daha pahalı. iPhone 13, örneğin, çok olduğu bulundu fiyatlı 19% ondan daha yüksek . Pakıllı telefonun pirinçleri Yeni modellerin lansmanı ile yükselişe geçti, ancak Japonya’daki bu fiyat artışı eskileri daha da etkilemiş görünüyor. Yeni nesil iPhone’ların değeri düştü.

fiyatı iPhone SE (üçüncü nesil) yükseldi 57.800 yen’den (423 $) 62.800 yen’e (459 $) kadar. iPhone13 Pro (giriş seviyesi model) daha önce 122.800 yen (899 $) idi, ancak şimdi 144.800 yen (1.060 dolar). iPad ve iPad Air’in her biri 10.000 yen arttığından, fiyatlarını artıran tek ürün iPhone’lar değildi. göre Bloomberg. 2,2 trilyon dolar değerindeki Apple, fiyat artışına ilişkin bir yorum talebine yanıt vermedi.

Bu fiyatları Amerika Birleşik Devletleri ile karşılaştıralım. ABD’de, iPhone SE (üçüncü nesil) şu anda Apple Store’dan 429 dolara mal oluyor. Japonya’da olduğundan 30 dolar daha az. iPhone 13 pro, ABD Apple mağazalarında da 999 dolara mal oluyor. Japonya’dan daha az. 106.800 yen (790 $) fiyatla satılan iPad Air, ABD’deki muadilinden (749 $) 41 $ daha pahalı. senee nereye gidiyor.

Uluslararası fiyatlandırma, özellikle döviz dalgalanmalarını göz önünde bulundurarak değişir, ancak Japonya’daki Apple ürünleri, yukarıda belirtildiği gibi, Amerika Birleşik Devletleri’ndekilerden daha ucuzdu. Fiyat artışı, ABD dolarının Japon Y karşısında %18 artmasıyla geliyor gibi görünüyor.tr. Bu, Apple’ın Japonya’daki ürünlerinin fiyatını ilk kez ayarlaması değil. 2016 yılında kur dalgalanmaları nedeniyle fiyatlar %10 oranında düşürülmüştür.

Tüketici fiyatları arttı Japonya’da ve Apple, üretim maliyetlerini karşılamak için fiyatlandırma yapan markalar listesinin bir parçası. Bakkal franchise Lawson Inc. ve bira şirketi Asahi Group Holdings Ltd. de fiyatlarını artırdı, göre Bloomberg, ancak Apple bunu yapan ilk tüketici teknolojisi şirketlerinden biridir. Gelecekte diğer tüketici teknolojisi şirketlerinin onlara katılıp katılmayacağını göreceğiz.genel-7