Google OS destekli bir sonraki akıllı saatiniz bu Vodafone teknolojisine sahip olabilir

vodafone ile çalışıyor Google pil ömrünü uzatmak için bir akıllı saat cihaz ve ağ arasındaki “gevezeliği” azaltarak, ekran parlaklığından daha büyük bir enerji tüketimi ve düşük güç modlarının hedeflediği diğer ayarlar.

Mobil operatör bir API Google gibi uygulamaları ve işletim sistemlerini etkinleştiren (uygulama programlama arayüzü) Android‘s işletim sistemi giyinVodafone’un ağ mimarisi direktörü Santiago Tenorio, ağıyla nasıl iletişim kurduklarını yeniden yapılandırmak için dedi.

Şirketler Perşembe günü yaptıkları ortak açıklamada, “Akıllı saatler ve diğer cihazlar gibi giyilebilir cihazlarla pil ömrü kullanıcılarımız için inanılmaz derecede önemli” dedi.

“İşte bu nedenle Vodafone ve Google’ın Android ekibi, Wear OS by Google saatlerinde pil ömrünü optimize etmek için işbirliği yapıyor.”

yapılması gibi değişiklikler izlemek Tenorio, sürekli olarak ağa aralıklı olarak bağlanmak ve daha hızlı iletmekte olduğu kanalı serbest bırakmak için test edildiğini söyledi.

Akıllı saatlerde pilin küçük boyutu göz önüne alındığında, bu parametrelerin değiştirilmesi cihazın ömrünü “çok önemli ölçüde” uzatabilir, dedi.

Performansta bir maliyet vardı, ancak API, kullanıcılara uzun bir sürenin sonuna kadar yetecek kadar güç tasarrufu sağlayabilir, diye ekledi.

Teknoloji, Vodafone’un iki saatlik maraton engelini aşmak için elit koşucu Kenenisa Bekele ile 2017 projesinde yer almasından kaynaklanıyor.

Tenorio, girişimde sensörler tarafından iletilen veri miktarının bir akıllı saatin pilini bir saatten kısa sürede tükettiğini söyledi.

“Bekele hızlıydı ama o kadar hızlı değildi” dedi. “Birkaç yıl içinde (pil) ömrünü üç buçuk saate çıkarmayı başardık.”

Teknoloji, önümüzdeki aylarda Wear OS’de mevcut olabilir ve “çok daha fazla” giyilebilir iş ortağının API ile ilgilendiğini de sözlerine ekledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9