Sony’nin özel yayıncısı ve dağıtıcısı Crunchyroll, Kodansha’nın hit anime serisinin yakında çıkacak olan uzun metrajlı uyarlamasının küresel tiyatro haklarını aldı O Zaman Bir Slime Olarak Reenkarne Oldum.

Tam adı ile film, O Zaman Bir Slime Olarak Reenkarne Oldum Film: Scarlet BondJaponya’da Kasım 2022’de piyasaya çıkacak ve 2023’ün başlarında tüm büyük küresel bölgelere dağıtılacak.

Pick-up, Crunchyroll ve Sony’nin hayranlarının en sevdiği anime başlıklarının dünya çapındaki teatral dağıtımında bir artışa devam ediyor. Animenin uluslararası popülaritesi son yıllarda küresel çevrimiçi gençlik kültüründe hızla arttığından, teatral kazanç potansiyeli de artıyor. Geçtiğimiz haftalarda Crunchyroll, Makoto Shinkai’nin yakında çıkacak olan fantastik animesi için büyük ekran küresel yayın planlarını duyurdu. Suzume hiçbir Tojimari ve franchise favorileri Dragon Ball Süper: Süper Kahraman ve Tek Parça Film: Kırmızı.

Önceki filmde Dragon Ball Süper franchise, 2018’ler Dragon Ball Süper: Broly sadece 8,5 milyon dolara yapıldı, ancak Kuzey Amerika’da 30 milyon dolar ve dünya çapında 120 milyon dolardan fazla kazandı. Aniplex’inki gibi diğer anime hitleri pandemi gişesinin zorluklarına rağmen büyük performanslar sergilediler. Demon Slayer Filmi: Mugen Treni (Kuzey Amerika’da 48 milyon dolar, dünya çapında 504 milyon dolar) ve Jujutsu Kaisen 0 (Kuzey Amerika’da 30 milyon dolar, dünya çapında 162 milyon dolar).

O Zaman Bir Slime Olarak Reenkarne Oldum Film: Scarlet Bond Fuze tarafından yazılan ve Mitz Vah tarafından resimlenen en çok satan hafif romana ve aynı adlı popüler fantezi macera anime serisine dayanmaktadır. Dizi, ortalama 37 yaşındaki Minami Satoru’nun ölmesini ve hayal edilebilecek en olağanüstü yaratık olan bir balçık olarak yeniden dünyaya gelmesini konu alıyor. Başlangıçta, işler oldukça acımasız. Kör, sağır ve zayıftır. Ancak yeni adı verilen Rimuru Tempest, iki özel yeteneği olan “Predator” ve “Great Sage”i birleştirerek, farklı yeni bir dünyada hem dostları hem de düşmanları kazanmak için blobby güçlerini kullanacak. Yaklaşan filmin bağımsız hikayesi, anime serisinin 2. Sezonunun bitiminden sonra gerçekleşir. Filmle ilgili daha fazla detay önümüzdeki aylarda açıklanacak.

Crunchyroll’un küresel ticaretten sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Mitchel Berger, “Dizi, Crunchyroll izleyicilerinin favorisi olmaya devam ediyor ve filmin gelecek yılın başlarında sinemalarda gösterime girmesiyle maceralara devam etmekten heyecan duyuyoruz” dedi.sinema-2