Emlak teknolojisi, yaşama ve seyahat etme şeklimizi kökten etkiledi, ancak emlak sektörü, çoğu yenilik girişimine başarıyla direndi.

Muhtemel ev sahipleri, cep telefonlarından ipotek almaya hak kazanabilirler, ancak uygun fiyatlı konut bulmalarına veya şimdiye kadar yapacakları en büyük satın alma için yeterli planlama yapmalarına yardımcı olacak daha fazla şirket olmadıkça, proptech tüketiciler için en uygun değeri yaratamaz.

VC firması Camber Creek’ten Jake Fingert ve Lionel Foster’a göre, Airbnb gibi startup’ların ve Google, Amazon ve Samsung gibi akıllı ev oyuncularının başarısından sonra yatırımcılar “iyi fikirler ve kaliteli uygulama arayışında”.

“Bir iş kurmak zor, ancak artık girişimcileri erken engelleri aşarak olgunluğa ve derin pazara nüfuz etmeye itebilecek fon sağlayıcılar ve danışmanlarla kaplı proptech için bir yolumuz var.”


4 Temmuz 2022’den önce TechCrunch+ üyeliği satın alın ve yıllık abonelikte %50 tasarruf edin.


Yazarlar, “mevcut ve olası proptech girişimcilerine, evlerine yakın sorunları çözmeleri için bir çağrı” olarak tanımladıkları bir makalede, her fırsat için tahmini TAM ile birlikte kurucuların ve yatırımcıların odaklanması gereken sekiz konuyu belirler.

Fingert ve Foster, “Girişimci olarak istediğiniz şey, daha bitirme şansınız bile olmadan önce teklifinizle hemfikir olan fon verenlerdir” diye yazıyor.

ABD ekonomisinin %18’ini konut oluşturduğu için, “bunlar herkesin anlayabileceği sorunlar. Daha fazla girişimci proptech evini aramalı.”

okuduğunuz için çok teşekkürler,

Walter Thompson
Kıdemli Editör, TechCrunch+
@kahramanınız

A Serisi kurucusu olarak hamileliğimde nasıl gezindim?

Tele-sağlık platformu Sitka’nın kurucusu ve CEO’su Kelsey Mellard, 14 milyon dolarlık bir A Serisi topladıktan birkaç hafta sonra hamile olduğunu fark ettiğinde, birkaç kararla karşı karşıya kaldı.

Haberi liderlik ekibine ve çalışanlarına nasıl verecekti? Doğum iznine geçişini planlamanın en iyi yolu neydi?

Ayrılış öncesi kontrol listesini ve geçiş planını TechCrunch+ ile paylaşan Mellard, “Deneyim çılgınca değişkenlik gösteriyor ve izlenecek ‘doğru’ bir yol yokken, hamile bir kurucu ve CEO iken benim için neyin işe yaradığını paylaşmak istiyorum” diyor. .

“Yatırımcılarım bana bahse girmeyi seçmişti” diye yazıyor. “Yani şimdi, benim bebek sahibi olmam yeni oyun planımızın bir parçası olacaktı ve onlar bunu anladılar.”

Girişiminizin olası bir durgunluktan geçmesine yardımcı olmak için kronolojik senaryo planlamasını kullanın

Pembe yüzeyde dairesel desende organize edilmiş birçok lolipopun dijital olarak oluşturulmuş görüntüsü.

Resim Kredisi: Andriy Onufriyenko (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Kışın ısınmak için odun yakan insanlar, doğrayıp istiflemek için ne kadar ipe ihtiyaç duyacaklarını nasıl hesaplayacaklarını bilirler. Bununla birlikte, bir başlangıç ​​için bir kışlama stratejisi oluşturmak daha az basit bir süreçtir.

Girişim sermayesi şirketi Prime Movers Lab’ın ortağı Gaetano Crupi, bu ortamda girişimcilerin 36 aylık pisti yönetmelerine yardımcı olabilecek karar ağaçları oluşturmaları gerektiğini söylüyor.

Üç yıllık bir bakış açısı “daha fazla bilgi toplamak için daha uygun bir zaman ufkudur, böylece işler 12 ayda daha da kötüleşirse daha da yavaşlayabilirsiniz (dönüştürülecek nakitle) veya 18 ayda işler daha iyi giderse hızlandırabilirsiniz”.

Astrix Astronautics’ten Fia Jones, girişimini başlatmak için Peter Beck’i ikna ediyor

Fia Jones, Astrix

Resim Kredisi: Bryce Durbin / TechCrunch

2019’da Fia Jones, uyduları güçlendirme şeklimizde devrim yaratma fikrini tartışmak için Rocket Lab’ın CEO’su ve kurucusu Peter Beck’e ulaştı. O sırada, Auckland Üniversitesi’nde 19 yaşında bir fizik öğrencisiydi.

Geçen ay, Rocket Lab, Jones’un kurucu ortağı olan Astrix Astronautics tarafından yaratılan bir küp uyduyu uzaya getirdi.

Bir kez konuşlandırıldığında, birim, takımyıldız uyduları için ucuz güç sağlayabilecek 200 watt gücü yakalayacaktır.

“Diğer kurucular için, sektörlerinde başka bir CEO’nun peşine düşmeleri gerektiğini söylemiyorum. Ama bence, bu alanda bir uzmanın ya da güvenilirliği ve nüfuzu olan birinin onları desteklemesine yardımcı olabilir,” diyor Jones.

Gerilemeye dayanacak şekilde teknoloji yığınınızı doğru boyutlandırın

Sürmeli kumpas paslı grunge arka planda kahverengi yumurtayı ölçüyor

Resim Kredisi: aguus (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Çalışan sayısını azaltmak, genellikle kurucuların tasarruf aradığı ilk yerdir, ancak teknoloji yığınınıza daha yakından bakmaktan zarar gelmez.

Erken aşamadaki girişimlerin resmi bir satın alma süreci yoktur; bu da, büyük ölçekte büyüyen şirketlerin kullanılmayan yazılım lisansları için ödeme yapması veya yüksek oranlarda kilitlenen sözleşmeleri otomatik olarak yenilemesi anlamına gelir.

Tropic CEO’su ve kurucu ortağı David Campbell, “Soru, israf veya verimsizlik olup olmadığı değil, ne kadar olduğu” diyor. Bu makalede, başlangıç ​​yazılımı harcamalarını değerlendirmenin üç yolunu paylaşıyor.

VC’ler, risk yönetimini çeşitli kurucuları finanse etmemekle karıştırmamalıdır

Ekonomik eşitsizlik, zengin ve fakir uçurum, adaletsizlik geliri, farklı para insanlarına ödeme konsepti, yüksek maaşlı sikkeler üzerinde duran beyaz zengin işadamı, düşük sikke yığınında zavallı siyah adamla kule.

Resim Kredisi: Nuthawut Somsuk (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

TechCrunch muhabiri Dominic-Madori Davis, 2021’de Siyah girişimciler rekor miktarda risk sermayesi aldı, ancak gerileme başladığından beri önemli bir düşüş gördüler.

Yatırımcılar, 2022’nin ilk çeyreğinde Siyah kuruculara 1,2 milyar dolar akıttı, ancak finansman bu çeyrekte şu ana kadar sadece 324 milyon dolar.

Mixtroz’un kurucu ortağı Kerry Schrader, “Müttefiklerimizin ve topluluklarımızın şirketlerimize yatırım yaparak veya ödeme yapan müşteriler haline gelerek çözümün bir parçası olmaları gerekiyor” diyor. “Sahadan alkışlar ancak bir yere kadar gider.”

Son aşamadaki teknoloji şirketleri, çalışanları için doğru olanı yapmalıdır: 409A değerlemelerinizi yeniden değerlendirin

Ağırlık Ölçeğinde Madeni Paraların Yakın Çekimi;  409A değerlemelerini yeniden hesapla

Resim Kredisi: William Voon / EyeEm (yeni bir pencerede açılır) / Getty Resimleri

Büyüyen değerlemeler, her türden şirket için nihai hedeftir, ancak bir finansal kuraklık dönemine dayanmayı planlayan yeni başlayanlar için, daha düşük değerlemeler, çalışanları işe almayı ve elde tutmayı kolaylaştırabilir.

Secfi CEO’su Frederik Mijnhardt, “409A’nızı şimdi yeniden değerlendirmek, aslında çalışanlarınız için yapılacak en doğru şey çünkü onların öz sermayeleri piyasanın geri kalanıyla güncel değil” diyor.

Başlangıç ​​satış konuşmanızın bir işletim planına ihtiyacı var

Haje Jan Kamps, satış konuşmasına bir çalışma planının dahil edilmesinin, potansiyel yatırımcılara kurucu ekibin aldıkları parayı nasıl harcayacakları konusunda net bir fikre sahip olduğunu gösterdiğini söylüyor.

“Çoğu şirket için önemli kilometre taşlarını dahil etmelisiniz: ürün lansmanları, imzalanan ortaklıklar ve sevk edilen büyük ürün revizyonları ve çekiş gösteren diğer önemli performans göstergeleri.”

genel-24