Mary Shelley’nin korku klasiğinin yeniden tasarımı FrankensteinABD uzay programının yaratılmasına yardım eden Nazi bilim adamlarını ve Kuzey Denizi adasında geçen bir kıyamet sonrası hikayesini konu alan 1950’lerde çekilen bir drama, Comcast’in Avrupa ödemeli TV grubu Sky’ın Alman kolu Sky Deutschland tarafından Salı günü açıklanan yeni orijinal diziler arasında yer alıyor.

Sky, Alman yönetmen Robert Schwenkte’yi görevlendirdi (KIRMIZI., Yılan Gözler: GI Joe Origins) yedi bölümlük bilim kurgu dizisini yönetmek için Helgoland 513: 2034, onun orijinal senaryosuna göre. Kıyamet sonrası drama, Kuzey Denizi adası Helgoland’ın insanlık için son güvenli sığınak haline geldiği bir dünya hayal ediyor. Ancak sorumlu totaliter toplum, adada yalnızca 513 kişinin yaşamasına izin verilmesini ve her sakinin “faydalılıklarına” göre bir “sosyal sıralama” verilmesini zorunlu kılıyor. Bu arada, anakaradan gelen tehlikeli bir güç Helgoland’ı işgal etmeye ve fethetmeye hazırlanıyor. UFA Kurgu (almanya 83) üretecek Helgoland 513: 2034 Sky’ın üretim kolu Sky Studios ile birlikte. Schwentke, bu yıl içinde çekimlere başlayacak.

Sky ayrıca şu anda Sky Studios’ta geliştirilmekte olan iki dizinin ayrıntılarını da açıkladı. Frankenstein Anlatılmamış 1816’da geçen ve sekiz farklı karakterin gözünden anlatılan hikayeyle, Mary Shelley’nin romanını kitabın felsefi ve politik temalarını keşfetmek için bir başlangıç ​​noktası olarak alarak klasik canavar masalının “radikal bir yeniden tasavvuru” olarak tanımlanıyor. Yönetmen Philipp Stölzl (Kraliyet Oyunu, Kuzey Yüzü) oluşturuldu Frankenstein Anlatılmamış ve şu anda yapımcılar Neue Schönhauser Film ile diziyi geliştiriyor (İz arkasında).

Bu sırada, Babil Berlin ortak yaratıcı ve ortak yönetmen Achim v. Borries, İsrailli showrunner’lar Ron Leshem ve Amit Cohen ile güçlerini birleştirecek (Gözyaşı Vadisi) ve Yeşil Prens yönetmen Nadav Schirman Huntsville AL, Sky Deutschland’da geliştirilmekte olan başka bir proje. 1950’lerde geçen drama, II. Dünya Savaşı’ndan sonra ABD ordusu tarafından uykulu bir Alabama kasabasında Amerika’nın uzay endüstrisinin temeli haline gelen gizli bir füze projesi için işe alınan Nazi Alman mühendisleri ve ailelerinin gerçek hikayelerinden ilham alıyor. . Huntsville AL Alman grubu Zeitsprung, Fremantle yan kuruluşu Wildside ve Babil Berlin yapımcı Beta Film.

Sky Studios CEO’su Cécile Frot-Coutaz, Sky Studios Detuschland içerik yöneticisi vp Elke Walthelm ve Sky Studios Almanya ve İtalya’nın yönetici başkan yardımcısı Nils Hartmann, Salı günü Münih’te, Sky orijinal dünya prömiyeri öncesinde düzenlenen bir etkinlikte orijinaller listesini açıkladılar. diziler Münih Oyunları Münih Film Festivali’nde.

Walthelm, Sky’ın 2022 listesinin 4. sezon da dahil olmak üzere 60’tan fazla orijinali içereceğini söyledi. Babil Berlin ve 1980’lerde geçen dart dramasının 2. sezonu Ölmek Wespe.sinema-2