Küresel pandemi, çevrimiçi alışverişe yönelik yeni tüketici davranışını başlatarak, ABD perakende e-ticaret sektörü Bu yıl sonuna kadar 1 trilyon dolara ulaşması muhtemel. Amazon ve Shopify gibi devler gibi e-ticaret pazarları, endüstrinin bu değere ulaşmasına yardımcı olan milyonlarca tüccarı destekliyor.

Shopify tüccarlarının bazı teknoloji yığınlarının arkasında Londra merkezli Alışveriş Çemberi, e-ticaret yazılımı satın alan ve büyüten bir teknoloji şirketi. Genellikle kendilerine en uygun olanı bulmak için Shopify platformunda 7.500’den fazla farklı uygulamayı gözden geçirmeleri ve doğru olanı bulana kadar ilgili maliyetleri düşürmeleri gerekir.

Shop Circle, tüm bu aramaları azaltmayı ve böylece tüccarların çalışmaya başlama hızını artırmayı amaçlayan “en iyinin en iyisi” olarak kabul ettiği uygulamalar için tek durak noktası oluşturarak bu çabaları kolaylaştırıyor. .

Şirket, 2021 yılında Luca Cartechini ve Gian Maria Gramondi tarafından ortaklaşa kuruldu. Çift kolejde tanıştı ve kendi işlerini yapıyorlardı – yatırım bankacılığında Cartechini ve bir startup’ta arkadaşlarıyla çalışan Gramondi – ancak Amazon’un toplayıcı alanının sektöre ne kadar hakim olduğunu tartışmaya devam etti.

TechCrunch’a konuşan Cartechini, “Bunu yapmak istemediğimizi biliyorduk, ancak bir iş modeli olarak yazılıma çok güveniyorduk” dedi. “’E-ticaret tüccarları için Microsoft’ olmak istedik. Çevrimiçi satış yapan her satıcının, mağazalarını işletmek ve güçlendirmek için araçlarımızı kullanmasını istiyoruz.”

Şirketin yaklaşık 15 farklı yazılım kategorisi var. Gramondi, halihazırda altı uygulama edindiğini ve 20 tane daha üzerinde çalıştığını söyledi. CEO Cartechini, Shop Circle’ın Magento ve PrestaShop gibi şirketlerle rekabet ettiğini düşünüyor, ancak şirketinin farkının markalardan ziyade yazılım satın alması olduğunu belirtiyor.

Shop Circle, e-ticaret, Shopify

Shop Circle’ın sipariş etiketleme uygulaması Resim Kredisi: Alışveriş Çemberi

Shopify ile başladı ve geçen yıl boyunca sıfır kullanıcıdan yaklaşık 50.000 satıcıya ulaştı. Bu ayın başlarında şirket, Shopify’ın ötesine geçme ve araçlarını tüm e-ticaret pazarlarında kullanma uzun vadeli hedefini sürdürmek için üçüncü bir finansman turunu kapattı.

Yeni fon, şirkete geçen yıl boyunca taahhüt edilen yatırımlarda toplam 65 milyon dolar sağlıyor. Cartechini, toplamı üç tura böldü, ancak miktarları açıklamadı. Seri A’ya benzeyen en yenisini düşünüyor.

NFX ve QED Yatırımcılarının her biri toplam yatırım arasında bir finansman turuna öncülük etti ve 645 Ventures ve Firstminute Capital katıldı. Ayrıca bir miktar girişim borcu da vardı ve TriplePoint Capital bunu sağladı.

Cartechini, bu duyurudan önce Shop Circle’ın çoğunlukla radarın altında olduğunu söyledi.

“Şimdiye kadar gizlilik modundaydık çünkü piyasa çok reaktifti” diye ekledi. “Thrasio ile aynı rekabet avantajından yararlanıyoruz, bu yüzden mümkün olduğunca uzun süre böyle kalmasını istedik. Bu aşamada insanları işe almak ve diğer ortakları birlikte ortaklıklar kurmaya ikna etmek biraz zor. Aynı zamanda, çok fazla kesinti olmadan sessizlik içinde inşa etmek eğlencelidir. Şimdi gizliden çıkmanın zamanı geldi.”

Artık şirket, portföyüne daha fazla e-ticaret uygulaması (Gramondi’nin tahminine göre ayda 20) ve daha fazla kullanıcı aldığı için daha fazla hazır olmaya hazır. Yalnızca Shopify’da 2 milyon tüccar olduğunu tahmin ediyor, bu nedenle fırsat büyük. Şirket ayrıca çalışan sayısını 50’den 100’e çıkarmayı planlıyor.

E-ticaret araçları alanında bir miktar konsolidasyon olmasına rağmen, Gramondi, yeni ürün geliştirmeyi ve Shop Circle’ın ek özellikler başlatma yeteneğini desteklemek için alanda ikiye katlanan verilere çok fazla odaklanıldığını kaydetti.

Cartechini, bu arada Shop Circle’ın üst sınır tablosunda NFX ve QED’nin bulunmasının şirket için “doğal bir eşleşme” olduğunu söyledi. Pazar ve ticaret söz konusu olduğunda her ikisinin de “en iyisi” olduğunu açıkladı ve her iki firmanın da sadece danışmanlar tarafından değil, aynı zamanda sıfırdan bir şirket kuran operatörler tarafından yönetilmesinden hoşlandığını açıkladı.

NFX’in genel ortağı Pete Flint, TechCrunch’a firmasının son birkaç yıldır tüm dünyada e-ticaret altyapısında yenilikler yaptığını söyleyerek bu itiraza karşılık verdi. Bu süre zarfında, küresel e-ticarette muazzam bir büyüme ve bununla birlikte tüm bu tüccarlara hizmet vermek için gereken araç setlerinin çoğalmasını gördü.

Amazon ve Shopify gibi pazar yerleri altyapının bir kısmını sağlarken Flint, Shop Circle’ı araç setlerinin diğer öğelerini doldurmak ve e-ticaret araçları oluşturmak için ücretsiz bir platform olarak gördü. Bugün araç setinin tıpkı e-ticaret endüstrisi gibi hala emekleme aşamasında olduğuna ve farklı türde tüccarlar için her türlü aracı oluşturma ve bunu küresel olarak yapma fırsatı olduğuna inanıyor.

“Diğer pazarlarda desteklediğimiz şirketlerde ve büyümede gerçekten güçlü bir başarı gördüm” diye ekledi. “Gian ve Luca’da ve onların özel modelinde gördüğümüz şey, girişimciler için doğru yapıya ulaşmak için yazılım becerileri ve ürün becerilerinin karmaşıklıkla birleştirilmesiydi.”genel-24